Emeklilere Kurban Bayramı öncesi Devletten büyük müjde geldi! Koronavirüs pandemisinde tam normalleşme döneminin başlaması, yaklaşan Kurban Bayramı ve diğer ekonomik etkenler emeklileri zorlarken gelen müjde sevinç yarattı. Emeklilere Kurban Bayramı öncesi 1100 TL zamlı bayram ikramiyesi ödenecek. Peki Emekli 1100 tl bayram ikramiyesinden kimler yararlanabilecek? Şartları neler? Emekliye 1100 TL bayram öncesi ikramiyeler hangi tarihte yatırılacak? Temmuz ayı zamlı maaşlarını ceplerine koyacak emeklilere, Kurban Bayramı öncesinde, zamlı bayram ikramiyeleri de yatırılacak. Detaylar haberimizde sizlerle...

Son dönemde emekliler, büyük bir merakla Emekli Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? Sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Emeklilere bu yıl Kurban Bayramı öncesi bayram ikramiyeleri ödenecek. Her Bayram öncesinde olduğu gibi emekliler Bayram İkramiyelerine kavuşarak bayrama girecekler.

2021 Emekli Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Bu yıl Kurban Bayramı Arefesi 19 Temmuz, 20 Temmuz ise Kurban Bayramı'nın ilk günü olacak. Emekli Bayram ikramiyelerinin, 20 Temmuz gününden önce banka hesaplarına yatırılması bekleniyor.

Milyonlarca emekliye bu yıl Kurban Bayramı öncesinde ödenecek zamlı (1100 TL) Kurban Bayramı ikramiyelerinin yatırılacağı tarih resmi olarak açıklanmadı. Ancak ödemelerin bu yıl da geçen yıllarda ve bayramlarda olduğu gibi Bayramın ilk gününden önceki haftada yapılması bekleniyor. Bu tahmine göre, bu yıl emekliler Kurban Bayramı ikramiyelerini 12-19 Temmuz 2021 tarihleri arasında hesaplarında görebilecekler.

emekli2

Bayram İkramiyesi Yanında Maaşa Zam Müjdesi

Emekliler Temmuz ayıyla birlikte hem Kurban Bayramı ikramiyelerine, hem de emekli maaşlarında zam müjdesine kavuşacak. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak 6 aylık enflasyon verileri çerçevesinde emeklilere yılın 2. döneminde yapılacak enflasyon zammı da belli olacak.

Emekliler, Temmuz ayında zamlı emekli maaşlarını ceplerine koymuş olacaklar.

Emekli Maaşlarına Asgari Ücret Ayarı

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), zorlaşan ekonomik koşullar göz önüne alınarak emekli maaşlarının en az asgari ücret seviyesine çekilmesi talebinde bulunuyor. Söz konusu talep hayata geçerse en düşük emekli maaşı, 2021 net asgari ücret tutarı olan 2.825 TL'ye yükseltilmiş olacak. Ancak bu taleple ilgili henüz bir girişim ve gelişme bulunmuyor.