Emekli Ekim ayında önemli bir ödeme müjdesine sahip oldu. Önümüzdeki aya kadar emekli vatandaşlara maaş da dahil olmak üzere üç farklı kaynaktan para verilecek. En az 20 bin TL alması bekleniyor...

Emekliye en az 20 bin TL ödeme yapılacak. Peki ama nasıl? Milyonlarca emekli bu fırsattan yararlanabilir. Maaşa ek olarak yapılacak ödemeler haberimizde...

Emekliler, ekim ayının sonlarına doğru bankaların sunduğu yeni promosyon kampanyalarını yakından takip ediyorlar. Bankalar, emeklilere yönelik özel fırsatlarını ekim sonuna kadar duyurmakta. Bu bağlamda, Garanti BBVA da emeklilere yönelik promosyon kampanyasıyla ilgili bilgi paylaştı.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!

2023 Ekim Ayı Emekli Promosyon Bilgilendirmesi: Emekliler, kasımda alacakları ikramiye ve maaş ödemesinin yanında ek kazanç elde etmek için bankaların sunduğu kampanyaları değerlendiriyorlar. Garanti BBVA, maaşını üç yıl süreyle bankalarından almayı taahhüt eden emeklilere, maaş aralıklarına göre şu tutarlarda promosyon ödemesi yapacak:

  • 3.500 TL'den daha az maaş alanlar için: 4.500 TL,
  • 3.500 TL ile 7.500 TL arasında maaş alanlar için: 5.250 TL,
  • 7.500 TL ile 10.000 TL arasında maaş alanlar için: 6.750 TL,
  • 10.000 TL ve üzeri maaş alanlar için: 7.500 TL.

Emekli maaşı ödemeleri 17 Ekim'den itibaren belirlenen sıraya göre başlatıldı ve 28 Ekim'e kadar SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin hesaplarına yatırıldı. Ekim ayında ek gelir elde etmeyi planlayan emeklilerin, Cumhuriyet Bayramı özel ikramiyesi hakkında bilgi beklediği görülüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki bir açıklamasında, kasımda emeklilere 5000 TL'lik bir ikramiye ödemesi yapılacağını duyurmuştu. Bu özel ödemenin maliyetinin 61 milyar TL'yi bulduğunu ve kasımın ilk haftalarında emeklilere aktarılacağını belirtti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın bu ödeme takvimi hakkında resmi bir duyuru yapması bekleniyor.