Ziraat Bankası kendi müşterileri için harika bir paket hazırladı. Emekli maaşlarını Ziraat Bankasından alan emeklilere özel hazırlanan paketin detayları araştırılmaya başlandı. İşte detaylar…

Temmuz 2022 tarihinde memur ve memur emeklisi maaşlarına yapılan zamların ardından bankalar emekli promosyon yarışına girmişti. Kendi müşterilerini rakip bankalara kaptırmak istemeyen bankalar bu açıdan birbirinden güzel kampanyalar hazırladı. Özel bankaların emekli promosyon ödemelerinde 10 bin TL’ nin üzerine çıkmasının ardından kamu bankaları da çeşitli kampanyalar hazırladı. Bu kapsamda Ziraat Bankası da kendi müşterileri için harika bir kampanya hazırladı. Milyonlarca emekli paketin içeriğinde ne olduğunu merak etmeye başladı.

Emekliye Bir Müjde Ziraat Bankasından Geldi! 

Küresel piyasalarda yaşanan ekonomik krizin etkileri Türkiye’ de de görülüyor. Bilhassa enflasyon ile mücadele kapsamında her ülke farklı politikalar uyguluyor. Bugün Türkiye’ de enflasyon oranları %80’ in üzerinde olduğundan dolayı ekonomik krizin boyutunu tahmin etmek çok da zor olmasa gerek. Her gün çeşitli zam haberleri ile güne uyanıyoruz. Bu bağlamda gıda, giyim, akaryakıt ve enerji sektörlerinde de çeşitli zamların yapıldığını ifade edebiliriz. 

Türkiye’ de Merkez Bankası enflasyon ile mücadele kapsamında politika faizini son iki toplantıda iki puan indirerek %12’ ye düşürdü.  Gelecek toplantıda Merkez Bankasının nasıl bir karar alınacağı da merak konusu. Kimi ekonomi uzmanları politika faizinin düşürülmeye devam edeceğini belirtirken kimi ekonomi uzmanları da %12’ de sabit tutulacağını belirtiyor. Dolayısı ile bu konuda çeşitli fikirlerin olduğunu belirtebiliriz. Ancak Merkez Bankasının bu kararı her ne olursa olsun piyasaların bu yönde şekil alacağını da vurgulamakta fayda var. 

Garanti bankası hesabı olanlar limit olmadan nakit alıyor! Garanti bankası hesabı olanlar limit olmadan nakit alıyor!

Enflasyon ile mücadelenin devam etti, küresel piyasalarda da aynı durumun söz konusu olduğu ve Ukrayna ile Rusya’ da savaşın devam etmesi vatandaşları bilhassa yatırımcıları ekonomik olarak endişelendirdiğini ifade edebiliriz. Geçtiğimiz gün ABD enflasyon oranlarının açıklanması ve tarım dışı istihdam verilerinin açıklanmasının ardından dolarda artış yaşanırken gram altında düşüşün olması bu yöndeki meraklı bekleyişi arttırdı. Dolayısı ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının alacağı politika faiz kararının bu yönde de önem arz ettiğini söyleyebiliriz. 

Hem ulusal boyutta hem de küresel piyasalar açısından ekonomik değerlendirmenin yapıldığı açıklamanın ardından şunu ifade edebiliriz ki: Türkiye’ de Temmuz 2022 tarihinde memur ve emekli memur maaşlarına yapılan zamların ardından gözler ek gelir kapısı açısından emekli promosyonlarına çevrilmişti. Bankalar bu kapsamda kendi müşterilerini rakip bankalara kaptırmak istemedi.

Özel ve kamu bankalar kendi müşterilerini rakip bankalara kaptırmamak için çeşitli kampanyalar hazırladı. Bu kampanyalar kapsamında özel bankalar emekli maaşını taşıyan kişilere 10 bin TL’ nin üzerinde ödeme yapılacağını açıkladı. Gerekli şartları yerine getiren şahıslar kampanyalardan yararlanabildi. 

Özel bankaların Anadolu’ nun küçük şehirlerinde olmamasından kaynaklı birçok emekli kampanyalardan yararlanamadı. Bundan kaynaklı Hazine ve Maliye Bakanlığı talimatı ile kamu bankaları da emekli promoyon ödemelerinde rakam güncellemesi yaparak kendi müşterinin yararlanması için kampanyalar hazırladı. Böylelikle Anadolu’ nun küçük şehirlerinde yaşayan birçok emekli de bu kampanyalara başvuru yapacak ve yararlanabilecek. 

Ziraat Bankası bu kapsamda emeklilere bir müjde daha verdi. Emekli maaşını Ziraat Bankasından alan emeklilere Türk Telekom’ dan harika bir fırsat verildi. Ziraat Bankasını başlattığı kampanya ile emekli maaşını Ziraatten alan kişiler, Türk Telekom’ dan yurtiçi her yöne 750 dk, her yöne 750 SMS, 5 GB cepten internet ve Türk Telekom mobil hatları ile sınırsız konuşma tarifesine 1 yıl taahhüt ile 55 TL’ den yararlanabiliyor. 

Ziraat Bankasının başlatmış olduğu bu kampanyadan yararlanmak isteyen kişiler gerekli şartları ve nasıl başvurulacağına dair bilgilere Bankasının kendi sitesinde ulaşabilir.