Emekliye bomba müjde! SSK, Bağ-Kur emekli maaşına en az 1.175 TL zam gelecek, Ekim'de artış hesaba yansıyacak!

Milyonlarca emekli için bomba gibi müjde bu sabah verildi. Emekli maaşına en az 1.175 TL zam gelecek. Fark Ekim’de hesaba yansıyacak.

Ekonomi 05.10.2021 - 11:01 05.10.2021 - 11:01 Volkan Arık

Emekliye bomba müjde! SSK, Bağ-Kur emekli maaşına en az 1.175 TL zam gelecek, Ekim’de artış hesaba yansıyacak! Emeklinin beklediği gelişme ile ilgili Türkiye Emekliler Derneği son dakika açıklamaları yaptı. Emekli vatandaşların bu taleplerinin kabul edilmesi halinde Maaşlar da en az 1.175 TL artış görülecek. Emeklilerin maaşları asgari ücret seviyesine çekilirken zamlı Maaşlar Ekim ayında hesaplara geçecek. Türkiye Emekliler Derneği bu konuda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Emekli maaşlarındaki artışın olup olmayacağı ise mecliste yapılacak olan görüşmeler sonrasında belli olacak nokta detaylar haberimizde…

13.2 milyon emekli vatandaşım merak içerisinde beklediği zam haberleri devam ediyor. Özellikle Geçtiğimiz günlerde Türkiye Emekliler Derneği tarafından yapılan açıklama emekli vatandaşları Bir Hayli heyecanlandırmıştı. Temmuz ayında zam alan ve ardından bayram ikramiyesi alarak birazcık cebini rahatlatan emekliler bu talebini hayata geçmesi durumunda daha rahat bir hayat sürmeye başlayacak. Çünkü talep kabul edilirse emekli maaşlarına en az 1.175 TL ek zam yapılacak. Böylelikle en düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesinde çekilmiş olacak. Talebi ileten Türkiye Emekliler Derneği aynı zamanda konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da bir mektup gönderdi. Emekliye zam haberleri son dakika gelişmeleri haberimizde...

emekliye-bomba-mujde-ssk-bag-kur-emekli-maasina-en-az-1175-tl-zam-gelecek-ekimde-artis-hesaba-ya-3

EMEKLİ MAAŞINA EN AZ 1.175 TL ZAM

Türkiye Emekliler Derneği Tarafından yapılan açıklamaya göre emekli vatandaşlar düşük maaşları nedeniyle ekonomik sıkıntılar yaşıyor ve hayatını devam ettirmektedir Zorluk çekiyor. Özellikle asgari ücret seviyesinin altında kalan emekli maaşlarına zam yapılması talep ediliyor. Türkiye Emekliler Derneği tarafından gündeme getirilen bu konuda taleplerinin kabul edilmesi halinde emekli vatandaşların maaşına en az bir 175 TL zam gelecek. Farkın hesaplara yansıması ile birlikte emekli maaşları en düşük asgari ücret seviyesinde olacak. Şu anda en düşük emekli maaşı 2000 sonrası SSK'lı olan vatandaşların maaşları. 2000 sonrası SSK'lı olan vatandaşlar 1627 TL emekli maaşı alıyor. Bu da açlık sınırının altında bir rakam olarak karşımıza çıkıyor.

emekliye-bomba-mujde-ssk-bag-kur-emekli-maasina-en-az-1175-tl-zam-gelecek-ekimde-artis-hesaba-ya-2

EN DÜŞÜK SSK BAĞ-KUR EMEKLİ SANDIĞI MAAŞLARI

Temmuz ayında yapılan zamla birlikte en düşük emekli maaşları şu şekilde oldu;

SSK (2000 öncesi) 2.624 TL

SSK 2000 sonrası 1627 TL

 Esnaf BAĞ-KUR’u 1912 TL

Tarım BAĞ-KUR’u 1802 TL

Emekli Sandığı 3275 TL

emekliye-bomba-mujde-ssk-bag-kur-emekli-maasina-en-az-1175-tl-zam-gelecek-ekimde-artis-hesaba-ya-1

EK ÖDEMELERE DE ZAM GELDİ

Milyonlarca emekli bu konuda atılacak adımları Beklerken emekliye ek ödemeleri de zam yapıldı. Emekli vatandaşların ekonomik anlamda daha rahat bir şekilde hayatlarını devam ettirmesi için verilen ek ödemeler yüzde 4 oranında zamlandı. Ocak ayının gelmesi ile birlikte hem yeni yılda SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin maaşları belli olacak hem de Türkiye Emekliler Derneği tarafından yapılan bu talebin hayata geçip geçmeyeceği konuşulacak. Emekli vatandaşlar ise bu talepten son derece umutlu. Onaylanması durumunda emekli maaşlarında büyük bir artış gerçekleşecek ve vatandaşlar artık daha rahat bir şekilde hayatını devam ettirme şansı bulacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@