Emekli olan kişilere verilecek son dakika kampanyası duyuruldu. 2000 ve 3000 TL ödemeler bugünden itibaren başladı. Kamu bankaları ve özel bankaların başlatmış olduğu bu özel kampanyalarda emekli olan kişilere maaşlarına göre 2000 veya 3000 TL ödeme yapılacak. 

Emekli olan kişilere yapılan bu ödemeler, bankalardan emekli maaş hesapları üzerinden verilen ve artı para olarak yatacak olan kredili mevduat hesabı işlemleridir. Ziraat Bankası, VakıfBank, Halkbank gibi kamu bankalarından ziyade özel bankalar olan DenizBank, Akbank, Garanti Bankası gibi bankalarda emekli maaşı alan kişilere destekler vermektedir. 

Emekli olan kişiler 2500 TL'ye kadar maaş alıyorsa, 2000 TL ödeme alacak. 2500 TL ve üzerinde emekli maaşı alan kişiler ise en düşük 3000 TL onay alacak. Sizlerde kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. 

Ziraat Bankası ödemeleri hesaba yatıracak 

Ziraat Bankası üzerinden emekli maaşı alıyorsanız ve daha önce bu bankadan kredi ve kredi ürünleri kullandıysanız, banka emekli maaş hesabınıza hemen yüksek limitli artı para yatıracak. Bankadan yapılan açıklamada 3000 TL ve üzerinde artı para alacak kişiler, aldıkları bu parayı kullandıktan sonra dilerse 12 ay vadeye bölerek geri ödeyebilecek. Ziraat Bankası banka şubelerinden veya bankanın mobil uygulamasına girerek KMH başvurusu yapabilir, onaylanan tutarı görebilirsiniz. 

Kamu Bankası olan Ziraat Bankası haricinde ayrıca diğer kamu bankaları da kampanya yapıyor. Ziraat Bankası ve diğer tüm bankalardan kredi alacak kişiler bankalarda emekli maaşı alması durumunda hemen onay alabileceklerdir. 

ee1211-2

Akbank artı para emekliye 

Özel bankalar arasında en çok emekli müşterisi olan bankalardan birisi olan Akbank, kendi bankasından emekli maaşı alan kişiler için artı para imkanı sağlıyor. Akbank artı para olarak başvuru yapacak olan kişiler, direkt uygulamasına girebilir veya banka müşteri hizmetleri numarasını arayarak başvuru yapabilirler. Başvuru onayı alacak kişiler, Akbank'tan hemen onaylı artı parayı hesabına yatıracak. 

Akbank gibi, emekli maaşınızı DenizBank, İş Bankası, Garanti Bankası, TEB, İng ve diğer özel bankalardan da alıyorsanız, kredi almak için veya artı para almak için bankaların mobil uygulamaları üzerinden başvuru yapabilirsiniz.