SSK ve Bağkur emeklisi vatandaşlar Ocak ayı ile birlikte emekli maaşlarına uygulanacak zam miktarını merak ediyor.

Emekli maaşları 2022 yılı Ocak ayında zamlanacak. Konuya yönelik ayrıntılar gündeme gelmeye başladı. Peki 2022 yılı ocak ayı zammı ne kadar? Maaşlar ne kadar olacak? Asgari ücretin 4250 TL olarak açıklanmasının ardından bir müjde de emeklilere geldi! Detaylar haberimizin devamında sizlerle...

SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına uygulanacak olan zamla ilgili net bir rakam henüz belirtilmedi. Bilindiği üzere SGK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına uygulanan zammın belli olmasında 6 aylık oranı etkili olmaktadır. Ocak ayı içerisinde duyurulacak olan enflasyon oranlarının belirlenmesiyle birlikte SGK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına uygulanan zammın belirlenmesinde 6 aylık oran etkili olmaktadır.

2022 SGK ve BAĞ-KUR Emekli Maaş Zammı Ne Kadar Olacak?

Beşiktaş Fenerbahçe Derbinde Mansur Yavaş Damgası! Mansur Yavaş Hangi Takımlı? Beşiktaşlı mı? Fenerbahçeli mi? Beşiktaş Fenerbahçe Derbinde Mansur Yavaş Damgası! Mansur Yavaş Hangi Takımlı? Beşiktaşlı mı? Fenerbahçeli mi?

SGK ve Bağ-Kur emeklisi vatandaşların maaşlarına uygulanacak olan zamla ilgili net bir rakam henüz açıklanmadı. Ancak bilindiği gibi SGK ve BAĞ-Kur emekli maaşlarına gelecek olan zammın belirlenmesinde 6 aylık oranı etkili olmaktadır. Ocak ayı içerisinde açıklanacak olan enflasyon oranlarının belirlenmesiyle birlikte SGK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına gelen zam da belli olacak. 2022 Emekli maaşlarına yönelik tahminler gündeme gelmeye tüm hızıyla devam ediyor.

Haziran Ayında %8,45 Zam 

Türkiye İstatistik Kurumu'nun ilan ettiği Haziran ayı enflasyon verileri ile beraber memur maaşlarına ve emekli maaşlarına gerçekleştirilecek olan zam oranı da netleşmişti. Buna göre, memur maaşlarına ve emekli maaşlarına %8,45 oranında zam gerçekleştirildi. Vatandaşlar 2022 Ocak ayında uygulanacak olan zam hakkında gelişmeleri yakından takip ediyor. Bu kapsamda güncel emekli maaşlarını sizler için haberimizde sunduk.

Güncel Emekli Maaşları Ne Kadar?

SSK(2000 Yılı Öncesi) Ocak ayında 2.420 TL Temmuz ayında 2.630 TL olarak gerçekleşti.
SSK(2000 Yılı Sonrası) Ocak ayında 1.500 TL Temmuz ayında ise 1.630 TL olarak gerçekleşti.
BAĞ-KUR(Esnaf) Ocak ayında 1.770 TL Temmuz ayında ise 1.920 TL olarak gerçekleşti.
BAĞ-KUR(TARIM) Ocak ayında 1.665 TL Temmuz ayında 1.810 TL olarak gerçekleşti.

Memur Emeklilerinin Maaş Zammı Belli Oldu!

4 milyon memur ve 2 milyonu aşkın memur emeklisi vatandaşın 2022 yılı ve 2023 yılındaki mali ve sosyal haklarını belirleyen 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri 23 Ağustos tarihinde imzalandı. Toplu sözleşme ile memur ve memur emeklisine 2022 yılının ilk yarısı için %5+ enflasyon farkı, 2022 yılının ikinci yarısı için %7+ enflasyon farkı zam uygulanmıştı. 2023 yılında da %8+6 zam ve enflasyon farkı oranında artış yaşanmıştı.