Cumhurbaşkanlığı bağlamında bugün yapılan duyuruya göre emekli olanlara 22.000 TL tutarında ödeme yapılacak. Kamu bankası tarafından detaylı bilgi verildi.

Gözden kaçırmayın

Türkiye Tarihinin En Anlamlı 19 Mayısı! "Bir gün..." O da Bugün! Türkiye Tarihinin En Anlamlı 19 Mayısı! "Bir gün..." O da Bugün!

Emekliye büyük müjde! Bugün Cumhurbaşkanlığı açıkladı! 22.000 TL ödenecek! Cumhurbaşkanlığı doğrultusundan oluşturulan duyuru neticesi emekli olan şahıslara toplam olarak 22.000 TL nakit kredi imkânı verilecektir. Nakit kredi imkânından faydalanmak isteyen vatandaşlar, Halkbank üzerinden başvurularını yapabilecek, Devlet destekli olan kampanyada Kamu bankaları lüzumlu işlemleri yapacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bağlamında hayata geçirilen duyuruya göre kampanya yalnızca kamu bankaları doğrultusundan uygulanacak.  Bu hususta ilk müracaatı alan bankalar arasında ön sıraya Halkbank gelmektedir. Emeklilerin en çok tercih ettiği kamu bankası olan Halkbank, emekli vatandaşlara maaşlarını kendi bankaları üstünden almaları halinde nakit kredi kullandıracaklarını belirtti.

Bugün Cumhurbaşkanlığı açıkladı! 22.000 TL ödenecek! 

Yapılan bildirimde 22 bin TL tutarındaki gelir belgesiz kredi amacıyla müracaat yapmalarının yanı sıra, 22 bin TL üstünde olan müracaatlarda ise gelir belgeli olarak müracaatlarını yapabilecekler. Her iki kampanyada vade 36 ay olarak açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan doğrultusundan duyurulan kampanyada, Halkbank vatandaşlara rahat soluk almalarını sağlayacak kampanyayı başlatmış oldu. Bunun yanı sıra kampanya haricinden ise ilk defa emekli maaşlarını kendi bankalarına taşımaları halinde vatandaşlara 850 TL tutarında emekli promosyonu vereceklerini de belirtti. Emekli maaşlarını Halkbank'a taşıyan yurttaşların devlet destekli olarak alacakları kredi kampanyasında süratli olarak katılım sağlamak mümkün.

Emekli maaşların Halkbank üzerinden alan emekli vatandaşlar, banka şubelerine uğramadan prosedür yapabilecek. İşlem gerçekleştirmek isteyenler kendi emekli maaş hesapları üzerinden müşteri hizmetlerini arayarak, en yakın banka şubelerine giderek internet bankacılığı parolası oluşturmaları gerekiyor.  Elde edilen şifre ile Halkbank'ın mobil programı kullanılarak nakit kredi müracaatsunda bulunabilirler. 3 yıl vade seçeneklerinin bulunduğu, 90 gün ertelemeli ödeme uygulanacağı bu kredi kampanyasında aynı vakitte devlet desteği de bulunmaktadır.  Halkbank' kredi kampanyasına ilaveten kamu hizmeti yayınlayan başka bankalar da destek vermektedir. Emekli maaşlarının bu bankalardan alınması halinde mobil program üzerinden de müracaat yapılabildiği gibi, banka şubeleri ve ATM üzerinden de prosedür yapma imkanına sahip olunabilir.