Emeklinin yakın zamanda üçüncü ikramiye ödemesi alacağı netleşti. Bu tarihler arasında siz de 5000 TL'nizi çekebilirsiniz. Peki ne zaman ödemeler hesaba aktarılacak? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi herkese eşit seviyede ödenmeyecek. İşte detaylar...

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!

Cumhuriyet'in 100. yılına özel verilen ikramiyede emekliler için geri sayım başladı. Yakında belirlenen tarihte ödemeler yapılacak. Milyonlarca emekli ne zaman 5000 TL'sini alacağını soruşturuyor. Peki siz de bu ödemeyi almaya hak kazananlardan mısınız?

Ölüm Maaşı Alanlara 3750 TL İkramiye!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet'in 100. yılı şerefine emeklilere özel 5 bin TL'lik bir ikramiye ödeneceğini duyurdu. Bu özel jest, sadece emeklilere değil, aynı zamanda eşini yitiren kadınlara ve yetim maaşı alanlara da sunulacak, ancak alınan maaş miktarına göre değişkenlik gösterecek. Örneğin, yüzde 75 oranında ölüm maaşı alan bir birey bu ikramiyeden 3.750 TL alacak.

para2-4

Emekli İkramiyesi İçin Başvuru Şartı Yok

Bu özel ikramiyeden yararlanmak için ekstra bir başvuru yapmak gerekmiyor; hak sahiplerinin hesaplarına otomatik transfer yapılacak. Ancak bazı gruplar bu ödemeden faydalanamayacak, bu gruplar arasında halihazırda emekli olup da sigortalı işte çalışanlar, esnaf emeklileri, şirket ortakları ve SGDP ile çalışan emekliler yer alıyor. Planlara göre, bu ikramiye ödemeleri için ayrılan toplam bütçe 61 milyar TL'yi buluyor ve Kasım ayının başlarında ödemelerin gerçekleşmesi bekleniyor. Yaklaşık 12,2 milyon emekli, bu özel ödemeyle doğrudan desteklenecek.