Devlet ve kamu-özel bankalar tarafından emekliler için son yıllarda bir hayli destek kampanyası düzenlendi. Özellikle bayram ikramiyesi ya da banka promosyonu gibi kampanyalarla emeklilerin yaşadığı geçim sıkıntısı bir hayli hafifletildi.

Yeni emekli olan kişiler de bu kampanyaların hepsinden faydalanabildi. Yeni emeklilere diğer desteklerin haricinde bir kampanya daha sunulmakta. Yeni emekli olanlar Ekim ayı süresince 5.000 TL’den fazla ödeme alma imkanına sahiptir.

Emeklilik işlemleri için dilekçesini Ekim ayında veren emekliler için son dakika müjdeleri peşpeşe sunuldu. Son yıllarda emeklilere verilen destekler oldukça çeşitlendi. Banka promosyonu da bu kampanyalardan birisi olarak emeklileri oldukça destekleyen bir gelişimdir.

Emekliler için hala devam eden bu banka promosyonu, yeni ve eski emekliler için geçerlidir. Yeni emekliler bu promosyon hakkında daha karlı çıkacaktır. Yeni emekli olanların Ekim maaşlarına banka promosyonu da eklendiğinde emeklilerin alacakları Ekim ayı ödemesi ortalama 5 bin TL’nin üzerinde olacak.

2021 yılında emeklilere sunulan destekler, emekliler için birçok konuda kazanım yaratmıştır. Devlet, bayram öncesi banka promosyonunu bu sene zamlı olarak yatırırken bu ödemeler her iki bayramda da 1.100 TL olarak ödendi. Bununla kalmayan destekler Ocak ve Temmuz aylarında maaşlara yansıtılan zamlarla da desteklendi. Bu destekler yalnızca emekliler için değil, dul ve yetim maaşı alanlara da yansıtıldı. Bu ay içinde de banka promosyon süreçleri başlatıldı. Banka promosyonlarından halihazırda emekli olan ve yeni emekli olacaklar da faydalanabilecek.

emekliye-ekimde-5000-tl-odeme-verilecek-son-basvuru-31-ekimde11

Yeni Emekli Olacaklar Ekim’de Rahat Edecek

2018 yılından itibaren 3 yılda bir ödenmekte olan emekli promosyonu için işlem dönemi hala devam etmektedir. Yeni emekli olacaklar ve olanlar da bankalarını seçerek ilgili promosyon başvurusunu yapabilecekler.

2021 yılı Ekim ayı içinde emeklilik dilekçesi veren vatandaşlar, bu ay içinde maaş ile beraber promosyon ödemesi alabiliyor. Yeni emekli olacakların emeklilik işlemlerinin 10 gün içinde tamamlandığı düşünülürse, emekli aylığı üzerine ek olarak Ekim promosyonu alabilme durumu oldukça mümkün olacaktır.