Emekliler için 5000 TL ikramiye ödemesi yapılacağı söyleniyordu fakat dikkat çeken bir ayrıntı ortaya çıktı. Sanılanın aksine her emekli 5000 TL almayacak. Kimileri 2750 TL almak zorunda kalacak. İşte emekliye yapılacak eksik 29 Ekim ikramiyesinin nedeni...

Emekli ne yazık ki beklediğinden daha düşük ikramiye ödemesiyle karşı karşıya kaldı. Bu da demek oluyor ki emekli vatandaşlar 5000 TL almazsa şaşırmasın. Beklentilerin dışında 3000 TL'nin altında bir ödeme sizleri bekliyor. Peki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na ve Türkiye'nin kuruluşunun 100. yılına özel verilen ikramiye miktarı neden düştü? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son kabine toplantısında emeklilere tek seferlik 5 bin TL ödeme yapılacağını duyurdu. Ancak, aktif olarak çalışan emeklilerin bu destekten faydalanamayacağını belirtti.

SGK'da Kariyer Kapısı Açılıyor: Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İçin Büyük Fırsat! SGK'da Kariyer Kapısı Açılıyor: Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı İçin Büyük Fırsat!

Bazı Vatandaşlar 1250 TL Alacak!

Mecliste görüşülen yeni yasa teklifi kapsamında, çalışan emeklilere tek seferlik 5 bin TL destek sağlanması önerildi ve bu öneri çoğunlukla onaylandı. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun 2023 yılında yayınladığı istatistiklere göre, Türkiye'de yaklaşık 15,5 milyon emekli bulunmaktadır. Bu emekliler arasında yer alan dul ve yetim sayısı ise yaklaşık 4 milyon. Düzenlemeye göre, emeklinin dul eşine 3 bin 750 lira ve yetim aylığı alan çocuğa 1250 lira destek verilecektir.

parazam-1

150 Bin Kişi Faydalanamayacak!

Bu özel ikramiye düzenlemesinden sadece aktif çalışan emekliler değil, aynı zamanda 17 özel bankanın emekli sandığından emekli olan 150 bin kişi de faydalanamayacak. Çok sayıda emeklinin hiç emekli ikramiyesi alamayacak olması da gündemdeki yerini koruyor. Söz konusu düzenlemede emeklilerin tümüne 5000 TL verilmeyeceği netleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bir açıklama yapar yapmaz sizlerle paylaşımda bulunacağız. Anlık haberler için sitemizi takip edebilirsiniz.