Emekliye faizsiz avans imkanı! Bu şartları sağlayanlar ATM’den hemen alabiliyor! 8.500 TL anında ödeniyor!

Emekliye faizsiz avans imkanı! Bu şartları sağlayanlar ATM’den hemen alabiliyor! 8.500 TL anında ödeniyor! Başvuru şartları ve tarihleri haberimizde…

Ekonomi 11.09.2021 - 18:53 11.09.2021 - 18:54 Volkan Arık

Emekliye faizsiz avans imkanı! Bu şartları sağlayanlar ATM’den hemen alabiliyor! 8.500 TL anında ödeniyor! Emekli maaşı almaya hak kazanan vatandaşlara acil nakit paraya ihtiyaçları olması halinde bankalardan faizsiz nakit avans imkanı sağlanıyor. Özellikle ilk emekli maaşını çekenlere verilen avans, birçok kişiyi mağdur olmaktan da kurtarıyor. Peki emekli avans başvurusu nasıl yapılır? Emekliye avans veren bankalar hangileri? İşte başvuru şartları ve detaylar…

Her yıl binlerce kişi çalışma hayatını tamamlıyor ve emekli olmak için başvuru yapıyor. Prim, yaş ve gün şartını yerine getirenlerin emeklilikleri onaylanıyor ve maaş bağlanıyor. SGK üzerinden yapılan emeklilik başvuruları son derece hızlı ve kolay şekilde gerçekleşiyor. Aynı zamanda emeklilik başvurusunu online olarak e-devlet üzerinden de yapmak mümkün. Başvuru yapan vatandaşların emeklilik işlemleri en geç 10 iş günü içinde tamamlanıyor ve maaşlar da takip eden ilk ayda banka hesabına yatıyor. Ancak bazı emeklilerin çeşitli sebeplerden dolayı emeklilik işlemleri uzayabiliyor. Böyle durumlarda da SGK emekli başvurusu yapan vatandaşları mağdur etmiyor. Emekliye avans ödemesi yapılıyor ve maaş yatana kadar emekli vatandaşların hayatına devam etmesi, temel ihtiyaçlarını karşılaması mümkün oluyor.

emekliye-faizsiz-avans-imkani-bu-sartlari-saglayanlar-atmden-hemen-alabiliyor-8500-tl-aninda-ode-3

EMEKLİYE ACİL NAKİT AVANS VERİLİYOR

Emeklilik işlemleri normal şartlarda en geç 10 iş günü içinde sonuçlanıyor. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı başvurusunda sorun çıkan ve maaşını alamayanlar için de nakit avans kullanma şansı bulunuyor.  Sosyal Güvenlik Kurumu’na emekli maaşı için yazılı başvuru yapmasına rağmen emekli aylığı 90 gün içinde bağlanmayanlar nakit avans imkanını elde ediyor.

emekliye-faizsiz-avans-imkani-bu-sartlari-saglayanlar-atmden-hemen-alabiliyor-8500-tl-aninda-ode-2

EMEKLİYE NE KADAR NAKİT AVANS VERİLİYOR?

Emekli işlemleri için başvurusunu tamamladıktan sonra 90 gün geçmesine rağmen hala emekli maaşı bağlanmayan vatandaşlar asgari ücret miktarının 3 katına kadar nakit avans alma şansına sahip oluyor. 2021 emekliye nakit avans miktarı 8500 TL’ye kadar ulaşıyor. Ayrıca emekliye nakit avans faizsiz olarak veriliyor. 10 gün içinde emekli maaşı bağlanmadığı için verilen nakit avans Maaş bağlandıktan sonra aylıktan yüzde yirmi beş olarak kesiliyor. Yani emekliler kullandıkları nakit avansı tek seferde değil taksitli olarak geri ödeme şansı elde ediyor.

emekliye-faizsiz-avans-imkani-bu-sartlari-saglayanlar-atmden-hemen-alabiliyor-8500-tl-aninda-ode-1

ÜÇ MAAŞ AVANS KULLANMAK MÜMKÜN

Şu anda sadece emekli aylığı bağlanması gecikenler için nakit avans şansı bulunuyor. Hali hazırda emekli olan vatandaşlar da kendilerine nakit avans imkanı sağlanması için sık sık sosyal güvenlik kurumuna çağrıda bulunuyor. Sosyal güvenlik kurumunun bu yönde çalışmaları olduğu biliniyor. Çalışmaların olumlu sonuçlanması halinde emekli olan vatandaşlara 3 maaşa kadar nakit avans imkanı verilecek aynı zamanda geri ödemede faizsiz olarak hesaplarından kesilerek yapılacak. Özellikle faizsiz nakit avans imkanı emekli vatandaşları kredi kullanma derdinden de kurtaracak gibi görünüyor. Acil nakit ihtiyacı olan emekliler düşük miktarda ki ihtiyaçları için kredi kullanmak yerine nakit avans kullanarak faizsiz geri ödeme şansı elde edecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@