Emekliye Maaşın 10 Katı Kadar Kredi Onayı Verildi, Emekliler Son Dakika Haberi Olarak Artık 10 Maaş Kredi Alabilecekler

Emekliye Maaşın 10 Katı Kadar Kredi Onayı Verildi, Emekliler Son Dakika Haberi Olarak Artık 10 Maaş Kredi Alabilecekler. Emekli olan kişilere, 10 maaş kredi veren bankalar hangileri? İşte detaylar...

Ekonomi 22.07.2021 - 17:24 22.07.2021 - 17:25 Vural Pars

Son Dakika: Emekli olan kişilere maaşın 10 katı kadar kredi onayı verildi. Emekliler bankalardan kredi başvurusu yaptıkları zaman kredi alacakları şubeden maaşlarını çekmeleri gerekiyor. Özellikle emekli maaşınızın olduğu banka size özel ihtiyaç kredisi kampanyası yapabilmektedir. Emekli maaşının 10 katına kadar kredi başvurusu yapabilmeniz içinde banka şartlarına uygun olmanız gerekiyor.

Emekli müşterilerin kredilerden çok merak ettiği konulardan birisi de emekli maaşı üzerine faizsiz kredi alıp alamayacağıdır. Eğer emekliler faizsiz kredi almak istiyorlarsa ülkemizdeki katılım bankalarından kar payı oranı ile kredi alabilirler. Bankalar kredi verirken para kazanması için faiz veya kar payı uygularlar. Katılım bankaları faizin haram olduğunu düşünerek emeklilere faizsiz helal kredi vermektedir. Bu şekilde faizsiz kredi talebinizi bankalara iletebilirsiniz. Ayrıca emekli olup ihtiyaç kredisini aynı gün kullanmak isteyenlerde maaşlarının 10 katına kadar hangi bankadan kredi alacaklarını merak etmektedirler. Sizlere bu haberimizde emekli maaşının 10 katına kadar kredi hangi durumlarda ve hangi bankalarda verilir bunun bilgilerini vereceğiz.

Emekliye Maaşın 10 Katına Kadar Kredi Veren Bankalar

Emekli maaşınızın 10 katına kadar kredi başvurusu yapabilmek için öncelikle bankalarda bir icralık durumunuzun olmaması gerekiyor. Emekli maaşı alan müşteriler kredi başvurularını yapacakları zaman kredi notu önemli olmasa da banka sizin kredi sicilinize bakacaktır. Kredi sicili kötü olan ve bankalardan avukatlık olanlar güncel icra borçlarını kapatmadan kredi alamazlar. Eğer bir emekli maaşınız var ve kredi notunuz düşük diye kredi alamıyorsanız emekli maaşınızın 10 katına kadar aşağıdaki bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Maaşın 10 Katına Kadar Kredi

Ziraat Bankası emekli bankası olduğu gibi emeklilere özel kampanyalar yapan bankalardan birisidir. Bu ve diğer kamu bankalarının emeklilere 10 maaş kredi talebi hala onay almamıştır. Ama banka sizlere uygun faizlerle emekli maaşınıza göre 100.000 TL’ye kadar kredi imkanını aynı gün vermektedir. Eğer 2.500 TL maaş alıyorsanız aynı gün içinde 25.000 TL krediyi 5 dakikada kullanabilir ve dilerseniz bankanın verdiği yüksek limit dahilinde 100.000 TL’ye kadar kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Başvuruları sadece bankadan maaş alan emekliler yapabilmektedir. Sizde eğer bu bankadan maaş alıyorsanız hemen en yakın banka şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası üzerinden kredi başvurusu yapacak olan müşterilerin ayrıca bu bankadan konut ve ihtiyaç kredisi alacaklarını da söyleyebiliriz. Eğer size verilen ihtiyaç kredisi limiti yetmiyorsa bankadan ipotekli kredi alarak da bu kredi limitini yükseltebilirsiniz. Güncel faiz oranları ve kredi başvuruları için www.ziraatbank.com.tr adresine girebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Halkbank Emekliye Maaşın 10 Katına Kadar Kredi

Bir diğer emekli bankası olan Halkbank üzerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Halkbank emekli olan müşterilere kendi bankalarından maaş almaları durumunda 10 katına kadar aynı gün kimlikle para vermektedir. Aldığınız krediyi 36 ay vadeye kadar da böldürebilirsiniz. Ayrıca bu bankadan mutlu emekli kredisi adı altında verilen krediyi 100.000 TL’ye kadar aynı gün kullanabilirsiniz. Bu bankadan maaş almayanlar maaşlarını taşıdıktan sonra ilk maaşlarını aldıktan sonra başvuru yapabilirler. Ama Ziraat Bankası üzerinden maaşlarınızı taşıdığınız gün kredi alabilirsiniz.

Burgan Bank Emekliye Kredi

Burgan Bank emekli olan müşterilere de anında maaşın 10 katına kadar kredi imkanı vermektedir. Burgan Bank şubelerinden yapacağınız bu kredi başvurusu için banka maaşınızı bu bankadan almanızı isteyecektir. Eğer banka müşterisi değilseniz maaşınızda borçsuz bir şekilde taşınıyorsa hemen taşıdığınız gün kredi işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bu bankanın kredi onayını genel müdürlük verdiği için banka 1-2 gün süre içinde sizin kredi neticenizi söyleyecektir.

PTT Aktifbank Maaşın 10 Katına Kadar Kredi

PTT Aktifbank üzerinden de maaşın 10 katına kadar kredi imkanı tanıyan bir bankadır. Sizde bu bankadan kredi başvurusu yapacaksanız PTT üzerinden emekli maaşınızı almanız gerekiyor. Toplamda 60.000 TL’ye kadar verilen bu kredilerde maaşınızın 10 katına kadar krediyi aynı gün kullanabilirsiniz. PTT gişelerine giderek Aktifbank’tan kredi istiyorum derseniz, başvuru formunu doldurduktan sonra hemen kredi onayını alabilirsiniz. PTT üzerinden emekli maaşı alanlar ayrıca bu kurumun çalıştığı diğer bankalardan da kredi alabilirler.

emekli-3

Denizbank Emekliye Maaşın 10 Katı Kadar Kredi

Denizbank üzerinden emekli maaşı alan müşteriler bankadan aynı gün içinde hemen kredi başvurusu yapabilirler. Bu şekilde emekli kredisi alacağınız gibi ayrıca uygun faizlerle diğer banka kredi ve kredi kartı borçlarınızı da kapatan borç transfer kredisi alabilirsiniz. Denizbank üzerinden emekli maaşı almıyorsanız kredi başvurusu yapacak olan kişilerin bu bankaya maaş taahhüdü vermesi durumunda yine 65.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi başvurusunda bulunabilirler. Başvurular sadece banka şubelerinden yapılmaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@