Emekliye Müjde, Bayram İkramiyesi Sonrasında Yılbaşı İkramiyesi de Ödenecek!

Emekliye Müjde, Bayram İkramiyesi Sonrasında Yılbaşı İkramiyesi de Ödenecek! Emekli olan kişilere yeni bir sevindiren haber geldi. Emekli ikramiyeleri daha çok ödenecek. İşte haberin detayları...

Ekonomi 26.06.2021 - 09:18 26.06.2021 - 09:19 Vural Pars

Emekliye Müjde, Bayram İkramiyesi Sonrasında Yılbaşı İkramiyesi de Ödenecek! Emekli olan kişilere yeni bir sevindiren haber geldi. Emekli ikramiyeleri daha çok ödenecek. 

Emekli olan kişilere, Ramazan ve Kurban bayramı öncesinde verilen 1.100 TL destek ödemeleri oldukça mutlu eden bir haber oluyor. Emekli olan kişilerin, bayramdan önce alacakları bu ikramiyeler ile birlikte, bayram tatilini sıkıntısız geçirilmesi planlanıyor. Geçen gün internet haber sitelerinden yayınlanan ve bir daha emekli ikramiyesi verilmeyeceği hakkında söylentiler, hükümet tarafından yalanlandı. Ayrıca emeklilere verilen bayram ikramiyeleri ile birlikte, artık yılbaşı içinde ikramiye verilmesi gündemde.

Bayramlardan önce verilen emekli ikramiyeleri özellikle ekonomik sıkıntı yaşayan kişilere, ilaç oluyor. Ciddi katkısı olan bu ikramiyeler bayram öncesinde oldukça tercih ediliyor. Bayram zamanı verilen bu ikramiyeler için ayrıca şimdilerde ise yılbaşında da verileği söyleniyor. Emekliler için yapılacak bu çalışmaların sinyallerini hükümet yetkilileri verdi. Eğer bu yasa kabul edilirse, bayram ikramiyeleri gibi, yeni yıla girerken de yılbaşı ikramiyesi verilecek. 

Yılbaşı İkramiyeleri İçin Geri Sayım!

Emekli olan kişilere verilen bayram ikramiyeleri ile birlikte şimdide yılbaşı ikramiyesi gündeme geldi. Yine 1.100 TL olarak verilecek bu ikramiyeler, hükümet tarafından duyurulacak. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı sonrasında artık Yılbaşında da ikramiye alınacak. Yılda 3 kere emeklilere ikramiye verilmiş olacak. Yılbaşından sonra ayrıca Ocak Zammı da gelecek. Emekliler için yılın sonu karlı geçecek. 

emekli-ikramiye

Emekli Olan Kişilere Yardım Parası Verilecek

Emekli olan kişilere, ayrıca yardım parası verilmesi de gündemde. Eylül ayı itibariyle Aralık ayına kadar, durumu kötü olan emeklilere, evi kira olan emeklilere yardım parası verilecek. Henüz net bir karar verilmese de en az 1500 TL'ye kadar bir yardım yapılması bekleniyor. Ayrıca emekli olan kişilere, kömür yardımı, gıda yardımı da yapılmaya devam edecek. Bu yardımlar pandemi yardımları olarak geçiyor. Emekli olan kişiler, bu yardımları aldıklarında yılda 1 kere nakit yardımından 1 kere kömür yardımından 2 ayda bir ise gıda yardımlarından faydalanabilecekler. 

Not: Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri, Bayram'dan bir hafta önce, banka maaş hesabınıza yatacaktır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@