Emekliye müjde: Borcu olan vatandaşlara PTT’den sevindiren haber geldi

THY'de Part Time İş! Personel Alımları Başladı, THY İş Başvurusunda Aranan Şartlar... THY'de Part Time İş! Personel Alımları Başladı, THY İş Başvurusunda Aranan Şartlar...

Borcu olan vatandaşlara PTT’den sevindiren haber geldi. PTT icra takibi olan emekli maaş müşterilerine maaşlarının 20 katına kadar ihtiyaç kredisi veriyor. PTT emekli ihtiyaç kredisi kampanyası faiz oranları ve detayları açıklandı…

Geçtiğimiz ay içinde Türkiye’nin gündeminde memur ve emekli vatandaşların maaşlarına yapılan zamlar yer aldı. Bu süreçte emekli vatandaşlar, maaşlarına yapılacak zamları takip ederken bir yandan da borçlarını ödeyebilmek için kredi fırsatlarını araştırıyor. Emekli maaşı artan vatandaşlar, bu sayede daha fazla kredi çekerek borçlarını kapatmak için arayışlara başladı. Borcu olan emeklilere müjdeli haber PTT’den geldi.

Devlet kurumları arasında önemli bir yere sahip olan PTT, emekli vatandaşlar için hazırladığı kampanyasını sonunda sundu. Borcu olan vatandaşlar, bu borçlarını kapatabilmek için PTT’den ihtiyaç kredisi çekmenin yollarını arıyor. PTT tarafından yapılan son duyuruda emekli maaş müşterilerine 3 ay geri ödemesiz 50 bin liraya kadar kredi verileceği ifade edildi.

PTT Emekli Kredisi Detayları

Türkiye’de milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren duyuru PTT’den geldi. Bu kapsamda emekli vatandaşlara, ödemelerini 3 ay erteleme imkanı ile kredi desteği sunuluyor. PTT tarafından başlatılan kampanya kapsamında emekli vatandaşlar maaşlarının 20 katına kadar ihtiyaç kredisi çekebiliyor. Ancak bu kampanyadan sadece emekli maaşını PTT’den alan maaş müşterileri yararlanabiliyor.

İcralık Borçlarını Yapılandıranlara Destek

İcralık olan ve bankalar tarafından takip edilen emekli vatandaşlar, bu borçlarını kapatabilmek için PTT emekli ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanabilecek. 2023 yılının gelmesiyle birlikte maaşlarına zam alan emekli vatandaşlar, PTT’den yüksek limitli kredi çekme imkanına sahip olabiliyor.

PTT emekli kredi kampanyasında borç transferi de dahil olmak üzere pek çok avantaj sunuluyor. Bu sayede Türkiye’de milyonlarca emekli vatandaş icralık olan borçlarını PTT’den kredi desteği alarak anında kapatma imkanına sahip olabiliyor. PTT emekli ihtiyaç kredisi kampanyasında 3 ay ertelemeli kredi çekebilmek için müşterilerin emekli maaşlarını PTT bünyesinden alması gerekiyor.