Emekliye Müjde, Emeklinin Beklediği 10 Maaş Avans Limitleri Hesaplara Yatmaya Başlıyor, Karar Verildi

Emekliye Müjde, Emeklinin Beklediği 10 Maaş Avans Limitleri Hesaplara Yatmaya Başlıyor, Karar Verildi. Emekli olan kişilere, anında 10 maaş avans yatacak. Detayları belli oluyor.

Ekonomi 29.07.2021 - 10:44 29.07.2021 - 10:46 Vural Pars

Yıl başından beri beklenen haberin detayları gelmeye başlıyor. Özellikle kamu bankalarından verileceği söylenen, 10 maaş avans limiti ile ilgili gelişmeler geliyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası üzerinden emekli maaşı alacak olan kişilere, maaşlarına 10 maaş avans olarak kredi ödemeleri yapılacaktır. İşte kampanya detayları...

Emekli olan kişilerin, uzun yıllardır beklediği 10 maaş avans kampanyası araştırılmaya devam ediyor. Maaşlarını kamu bankalarından alacak emeklilere 10 maaş nakit avans limiti duyurusu yapıldı. Sizlerde bu kampanyadan yararlanmak istiyorsanız, kamu bankalarından maaş alma şartınız olacak. Başvuru şartları da belli olmaya başlıyor. Önümüzdeki ay kesin karar ile 10 maaş nakit avans verileceği duyuruldu. 

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan Kampanya İçin Duyuru

Emekli maaşlarını bu 3 bankadan alan kişilere 10 maaş avans limitleri hesaplarına tanımlanacak. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden yapılan duyuruda, önümüzdeki ay içinde bu paraların verileceği ve emekliye rahat bir nefes aldırılacağı konuşuluyor. Başvuru yapacak olan kişiler, başvuru yaptıktan sonra en az 5 maaş en fazla 10 maaş alabilecekler. Üstelik bu paralar faizsiz olarak devlet destekli verilecek. Devlet desteği ile verilecek olan bu paraların ödemeleri de bankaya sizin emekli maaşınız üzerinden yapılacak. 

Başvuru yapmak için ise banka şubelerine gidilmesi gerekecek. Karar yayınlandıktan sonra, hangi bankadan maaş alıyorsanız, o bankanın şubelerine giderek, maaş avans kredisini kullanabileceksiniz. Kredi başvurusu yaptığınızda, değerlendirme genel müdürlükten yapılacak ve bu değerlendirmeye göre sizlere onay verilecektir. 

emekliye-mujde-emeklinin-bekledigi-10-maas-avans-limitleri-hesaplara-yatmaya-basliyor-karar-veri

Ödemeler Nasıl Yapılacak?

10 Maaş avans aldığınızda ödemeler 12 ay vadeli olacak. Bu paraların ödemelerini direk maaşınızdan kesecekler. Bu yüzden ödemeler sizin maaş hesabınızdan olacak. Bankalardan maaş almayan kişiler, bu kredileri kullanamazlar. Karar onaylandıktan sonra kredi kullanacak olan kişiler, ziraat bankası ve diğer kamu bankalarına maaş taşıması yaparak, 10 maaş nakit avans için başvuruda bulunacaklardır. Başvuru sonucu SMS ile sizlere söylenecek. 

Bu bankalar ayrıca emekli olan kişilere, emekli maaşları üzerinden de kredi imkanı sağlıyor. Uygun faiz oranları ile 36 ay vadeye kadar 100.000 TL ve üzerinde nakit alabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@