Emekliye müjde üstüne müjde! Aynı anda 3 kazanç gelecek, toplam 6.500 TL Ekim maaşlarına eklenecek!

Emekliye müjde üstüne müjde! Aynı anda 3 kazanç gelecek, toplam 6.500 TL Ekim maaşlarına eklenecek! Tüm emeklileri yakından ilgilendiriyor! İşte emekliye bayram ettirecek haberin detayları…

Ekonomi 20.09.2021 - 10:15 20.09.2021 - 10:15 Volkan Arık

Emekliye müjde üstüne müjde! Aynı anda 3 kazanç gelecek, toplam 6.500 TL Ekim maaşlarına eklenecek! Yeni emekli olan vatandaşlara Müjde üstüne Müjde gelmeye devam ediyor. En az 1500 TL maaş ile emekli olan vatandaşlar aynı zamanda üç ayrı kazanç daha elde ederek ilk maaşlarını neredeyse 6500 TL farklı alacak. Üstelik üçlü kazanç avantajı SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin yanı sıra Emekli Sandığı emeklilerine de kapsıyor. Yani tüm emekliler üçlü kazanç avantajından faydalanarak ekstra gelir elde etme imkanı buluyor. Peki emeklilerin bu kazancı alması için ne yapmaları gerekiyor? İşte emekliyi ihya edecek haberin detayları…

Hükümetin girişimleri sonrasında özellikle son birkaç yıldır emeklilerin Kazancı giderek artmaya devam ediyor. Önce bayram ikramiyesi ardından banka promosyonu derken şimdi de yeni emekliler için Ekstra ödeme fırsatı ortaya çıktı. Emekli maaşını yeni bağlatan vatandaşlar en düşük 1500 TL maaşın yanında toplam 2.200 TL bayram ikramiyesi ve en yüksek 2000 TL banka promosyonu olmak üzere üç farklı kazanç elde edecek. Emekli vatandaşlar hemen başvuru yapmaları durumunda Ekim ayındaki maaşlarını ek ödeme ile birlikte alacak.

emekliye-mujde-ustune-mujde-ayni-anda-3-kazanc-gelecek-toplam-6500-tl-ekim-maaslarina-eklenecek-1

2.200 TL BAYRAM İKRAMİYESİ

Emekli vatandaşlarına hesabına 2021 yılında Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı öncesinde olmak üzere toplamda 2.200 TL bayram ikramiyesi ödemesi yansıdı. Emekliler geçtiğimiz yıllarda bin TL olarak aldıkları bayram ikramiyesi ödemelerini 2021 yılından 1100 TL olarak zamlı aldı. Sadece halihazırda emekli olanlar değil aynı zamanda yeni emeklilerde bu fırsattan faydalanıyor. Emekli başvurusunu yapan ve Ekim ayında ilk maaşını alan emeklilerin maaşına bu ödemelerde eklenecek.

emekliye-mujde-ustune-mujde-ayni-anda-3-kazanc-gelecek-toplam-6500-tl-ekim-maaslarina-eklenecek-2

BANKA PROMOSYONU DEVAM EDİYOR

Yine emekli vatandaşların maaşlarına göre bankalar tarafından ödenen promosyon ücretleri de devam ediyor. 3 yılda bir verilen emekli banka promosyonundan faydalanmak isteyen vatandaşların seçtikleri bankaya maaşlarını taşımaları ve 3 yıl boyunca kalma tahahüdü vermeleri gerekiyor. Bankaya 3 yıl boyunca kalma tahahüdü veren emeklilere herhangi bir ek koşul sunulmuyor. Ancak bazı bankalar ek ödeme talimatı ya da arkadaşını getir gibi kampanyalarla birlikte emekli promosyon ücretini artırabiliyor.

emekliye-mujde-ustune-mujde-ayni-anda-3-kazanc-gelecek-toplam-6500-tl-ekim-maaslarina-eklenecek-3

EN AZ 1500 TL MAAŞ

Yeni emeklilik dilekçesi vermiş olan vatandaşlar en az 1500 TL maaş almaya başlıyor. Aynı zamanda Yukarıdaki ek ödemelerin de eklenmesi ile beraber emekli maaşı adeta tavandan ödenmiş oluyor. Yani ilk emekliliğini alan vatandaşlar hemen hemen 6500 TL'ye kadar bir maaş alma imkânına kavuşuyor. Tabii ki seçtiğiniz banka ve vereceği promosyon ödemesi de bu ek ödeme üzerinde etkili oluyor. Şu anda en yüksek promosyon veren banka Yapı Kredi. Ancak bazı bankalar da arkadaşını getiren emeklilere ek para veriyor ve promosyon ücretini yükseltiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@