Emekliye Son Dakika: 10 Maaş Ödeme Başladı, Sabahtan Başvuruları Alınıyor

Ziraat bankasından emeklilerin yüzünü güldürecek bir kampanya daha duyurdu. 12 ve 36 ay vade aralıkları ile emeklilere 10 maaş kredi başvurusunda bulunabileceklerini duyurdu....

Ekonomi 02.09.2021 - 12:01 02.09.2021 - 12:01 Vural Pars

Ziraat bankasından emeklilerin yüzünü güldürecek bir kampanya daha duyurdu. 12 ve 36 ay vade aralıkları ile emeklilere 10 maaş kredi başvurusunda bulunabileceklerini duyurdu. Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında en çok tercih edilen Ziraat Bankası Emeklilere gösterdiği ayrıcalıklarla adından her daim bahsettirmektedir.

Ziraat Bankası genel müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre emeklilere 36 ay'a varan vade imkanı ve oldukça düşük faizli kredi imkanları sunulacaktır. Ödemesi isterse müşteriler 3 ay erteleyebilirler ve kredi kullanacak kişinin temel şartların dışında emeklilere tek şartı kredi çekmek isteyen emekli müşterinin en fazla 50 bin TL kredi veya kredi kartı borcu bulunması gerekmektedir.

Maaşını ziraat bankasından çeken müşterilerin başvuru yapabileceği bu kredi imkanını kullanmak isteyen müşterilerin kredi notunun da iyi durumda yani kırmızı nokta veya kara liste diye adlandırılan düzensiz ödeme yapan müşterilerin belirtildiği listelerde yer almaması gerekmektedir. Belirtilen şartlara uygun kişiler kredi başvurusuna internet bankacılığı veya şubelerden hızlı ve kolayca başvuru yapabilirler.

Başvuru yapacak kişinin emekli maaşını Ziraat Bankası üzerinden alması oldukça önemlidir. Çünkü başka banka üzerinden başvuru yapacak kişinin emekli maaşını o bankadan aldığı için başvurusu reddedilir. Bazı belgeler ile maaşını Ziraat Bankası üzerine taşıyarak belli bir sürede bu bankada kalacağına dair söz vermeleri gerekir.

Bu belgeler ile birlikte kişinin geçiş yaptığı banka ile ilgili herhangi bir sorunun bulunmaması gerekir. Yani önceki bankasında herhangi bir kredi veya kredi kartı borcunun bulunmaması gerekir. Bu borçların bulunduğu kişilerin geçiş başvuruları reddedilir. İlk defa Emekli maaşı alacak kişinin eğer özel kurumda ise çalıştığı kuruma hangi banka üzerinden maaş almak istediğine dair bilgileri içeren bir dilekçe yazmalıdır.

son-dakika-maasinizin-24-kati-destek-veriliyor-sgk-duyurdu1

Emekli Maaşımı Ziraat Bankasına Nasıl Taşınır?

İlk defa Emekli olup maaşını alacak kişinin SSK ve Bağkur Emeklisi olacak ise e-devlet üzerinden banka seçimini Ziraat  Bankası  olarak belirleyebilir. Kişinin siteye giriş sonrası tahsis talep ve beyan taahhüt belgesine ihtiyacı vardır. Bu belgelerde bulunan yerlerin eksiksiz şekilde dolum yapıp Emekli olduğunuz zaman maaşınızı buradan alabilirsiniz.

Emekli sandığından Emekli olacak kişilerin ise çalıştıkları kuruma Ziraat Bankası   üzerinden Emekli maaşı almak istediklerini belirten bir dilekçe yazmaları gerekir. Yazılan Dilekçe sonrası kişi Emekli olacağı zaman maaşını Bu banka üzerinden alır. Ancak önceden bir bankadan Emekli maaşı alıyor iseniz ve taşımak isterseniz en yakın Ziraat Bankası  şubesine gidip taşıma işlemi için başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@