Emekliye son dakika zam haberi! 355 TL intibak zammı geldi, Ekim maaşlarına eklenecek! İşte net detaylar… SSK, BAĞ-KUR emeklisi olan tüm vatandaşlara Çalışma Bakanlığı tarafından güzel haber verildi. Çalışma Bakanlığı intibak zammı yasasını onaylarken emekliler Ekim ayının maaşlarına 355 TL Ek ödeme alacak. 355 TL ek intibak zammı detayları milyonlarca kişi tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. Az önce bu Haber son dakika olarak verildi ve emekli maaşlarının Ekim ayında zamlı olarak hesaplara yatacağı açıklandı. Emekliye intibak zammı detayları haberimizde...

Emekliye son dakika zam haberi geldi ve Ekim ayında emekli maaşları artıyor. Özellikle intibak zammı için uzun zamandan beri bekleyen emekliler artık net bir adım atılması için defalarca sosyal medya paylaşımları yapmıştı. 2021 intibak zammı ile ilgili detaylar yavaş yavaş netleşmeye başladı. Özellikle 2000 sonrasında emekli olan vatandaşlar intibak zammı sayesinde maaşlarını daha yüksek seviyede alabilecek. Türkiye Emekliler Derneği konu ile ilgili son dakika flaş açıklamalar yaptı. Aradaki gelir eşitsizliğinin kaldırılması gerektiğini savunan Türkiye Emekliler Derneği, bu konuda adımların Ekim ayında atılacağını duyurdu. Emekliye intibak zammı son dakika gelişmeleri ve detaylar haberimizin devamında…

emekliye-son-dakika-zam-haberi-355-tl-intibak-zammi-geldi-ekim-maaslarina-eklenecek-iste-net-det-1

EMEKLİYE İNTİBAK ZAMMI 2021 SON DURUM

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün milyonlarca SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin beklediği müjdeli haberi biraz önce verdi. Ergün, açıklamasında 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşların intibaklarının yapılması için hükümete çağrıda bulunduklarını belirtirken emeklilerin zor günler geçirdiğini bu nedenle de maaşlarına bir an önce katkı payı eklenmesi gerektiğini dile getirdi. Daha önce 2000 yılından önce emekli olan vatandaşlar için intibak yasası çıkarılmıştı. Ancak bu yasayla birlikte 2000 sonrası emekli olan vatandaşların da beklentisi arttı. İntibak yasası hayata geçerse emekli vatandaşların maaşlarına 355 TL ek zam gelecek.

emekliye-son-dakika-zam-haberi-355-tl-intibak-zammi-geldi-ekim-maaslarina-eklenecek-iste-net-det-2

İNTİBAK DÜZENLEMESİ EMEKLİLERE NE KAZANDIRACAK?

2000 yılından sonra emekli olan vatandaşlar intibak yapılandırması için hükümetten atılacak adımları bekliyor. 2000 yılı öncesi ve 2000 yılı sonrası emeklilerin maaşları arasında büyük farklar bulunuyor. Ayrıca emeklilerin asgari ücrete denk bir zam alma isteği de devam ediyor. 2000 sonrası emekliler için intibak düzenlemesi yapılırsa, her ay ek ödemeler dahil olmak üzere emeklilerin maaşı 2 bin liranın üzerine çıkacak. Ayrıca emeklilerden sağlıkta alınan katkı payı ortadan kalkacak ve sağlık kesintisi emekli maaşlarından yapılmayacak. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri bu sayede yüzde 10'a varan bir avantaj yakalayacak. Bu durumda da gelir eşitsizliği ortadan kalkacak tüm emekli maaşları asgari ücret seviyesine çekilmiş olacak.

emekliye-son-dakika-zam-haberi-355-tl-intibak-zammi-geldi-ekim-maaslarina-eklenecek-iste-net-det-3

İNTİBAK DÜZENLEMESİ İÇİN ADIM ATILMASI BEKLENİYOR

Emekliye 355 TL ek zam öngören intibak düzenlemesi için şimdi top Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında. Emekliler Bu konuda bir adım atılmasını beklerken Türkiye Emekliler Derneği de çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye Emekliler Derneği tarafından yapılan son açıklamaya göre bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bile mektup yazıldı. Emekliler Derneği, emeklerini hayatlarını daha refah seviyesinde sürmesi için en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesinde olmasını istiyor.