Milyonlarca SSK, Bağkur ve Memur emeklisinin beklediği zam haberi bugün kesinlik kazandı! Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan yeni veriler çerçevesinde emekli Temmuz ayı zammı belli oldu. Milyonlarca emekli Temmuz ayında zamlı maaşlarına kavuşacak. Ayrıca emeklilere bayram ikramiyesi de ödenecek. Böylece Temmuz ayı emekliler için bereketli geçecek. Peki emeklilere Temmuz ayında ne kadar ödeme yapılacak? Emekliye maaş yanında bu ay tam 1250 TL ek ödeme müjdesi geldi! Emekliler, Temmuz ayında banka hesaplarında fazladan 1250 TL daha görecekler.

TÜİK, 5 Temmuz Pazartesi (Bugün) sabah saat 10:00 itibariyle 6 aylık enflasyon verilerini paylaştı. Bu çerçevede açıklanan 6 aylık enflasyon, %8,45 olarak duyuruldu. TÜİK'in yaptığı bu açıklamayla birlikte en düşük emekli maaşına 126 TL zam yapıldı. Böylece en düşük emekli maaşı 1500 TL'den 1626 TL'ye yükselmiş oldu. 2000 yılı öncesi emekli olan bir SSK'lı ise, 2.448 TL en düşük maaş yerine 2.654 TL maaş alacak.

Temmuz Ayında Emekliye 1250 TL Ek Ödeme

Emekliler, bu ay 6 aylık enflasyon oranı çerçevesinde maaş zammının yanı sıra 1100 TL bayram ikramiyesinin de sahibi olacaklar. Böylece emeklilere bu ay 1250 TL'ye yakın ek ödeme yapılmış olacak. Emekliler bu ay banka hesaplarında hem maaş zamlarını hem de emekli bayram ikramiyelerini görebilecekler.

emeklibayram

Emekliye Peş Peşe Müjdeler

Bu akşam Kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçen ve ulusa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan'da emeklilere müjdeleri sıraladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamayla, Temmuz ayı emekli bayram ikramiyeleri ve emekli maaş ödemelerinin Bayram öncesinde, emeklilerin banka hesaplarına yatırılacağı müjdesi verildi. Böylelikle emekliler, Kurban Bayramına ekonomik olarak rahat girecekler.