Emekliye Temmuz Ayında Ek Ödeme Müjdesi! 1100 TL Bu Tarihte Hesaplarda Olacak

Milyonlarca emekli büyük bir heyecanla Temmuz ayı ek ödeme müjdesini bekliyordu! Açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Emekliye 1100 TL ikramiye ödenecek. 1100 TL ek ödeme o tarihte hesaplarda...

Ekonomi 11.07.2021 - 11:07 11.07.2021 - 11:07 Orhan Yener

Milyonlarca emeklinin gözü bu habere çevrildi! Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi emekli maaşlarını ve emekli bayram ikramiyelerini bekleyen milyonlarca kişiye Temmuz ayı ortasında 1100 TL ek ödeme müjdesi verildi. Milyonlarca SSK, Bağkur ve Memur emeklisi 1100 TL ek ödemeden yararlanacak. Ödemelerin yapacağı tarihler de netleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere bayram öncesi tüm ödemelerin yapılacağını müjdeledi. Şimdi emekli vatandaşlar ödeme tarihlerini merakla araştırıyorlar. Emekliye Temmuz ayı emekli maaşları ve 1100 TL bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Milyonlarca emekli Kurban Bayramı öncesi emekli bayram ikramiyesi için heyecanlı bekleyişini sürdürüyor. Yaşanan Koronavirüs pandemisi ve diğer ekonomik etkenler sebebiyle zor bir dönemden geçen emekliler bir nebze de olsa rahatlatacak emekli bayram ikramiyelerini bekliyorlar. SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı kapsamındaki emeklilere, emekli Kurban Bayramı ikramiyeleri değişen tarihlerde ödenecek. Bu tarihler netlik kazandı.

EMEKLİYE TEMMUZ AYINDA 1100 TL EK ÖDEME MÜJDESİ

Milyonlarca emekli bu ay (Temmuz), yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, son 3 yıldır her bayram öncesi olduğu gibi emekli bayram ikramiyelerini ceplerine koyacak. Hükümet tarafından verilen müjdeyle hayata geçirilen Emekliye Bayram öncesi 1000 TL ikramiye müjdesi bu yıl, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandığı üzere enflasyonla güncellenerek 1100 TL'ye çıkarılmıştı. Emekliler, bu yıl Kurban Bayramı öncesi 1100 TL ikramiye alacaklar.

Kurban Bayramı öncesi ödeneceği Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan emekli bayram ikramiyeleri, SSK emeklilerine 13-14 Temmuz'da, Emekli Sandığı yani memur emeklilerine 15 Temmuz'da, Bağ-Kur emeklilerine ise 16 Temmuz'da ödenecek. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla emekliye bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarihi bu şekilde duyurmuş oldu.

KİMLER 1100 TL EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ ALABİLECEK?

Milyonlarca SSK, Bağkur ve Emekli Sandığına tabi memur emeklisinin yanı sıra, şehit yakınları ile gaziler, Ölüm aylığı bağlananlar, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar, geçici köy korucuları, şampiyonluğu bulunan ödüllü sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, Şeref aylığı alanlar, terör olaylarından zarar görmeleri nedeniyle aylık bağlananlar ve bu sebeple hayatını kaybedenlerin hak sahipleri, Temmuz ayı ortasında ödenecek 1100 TL bayram ikramiyesinden yararlanabilecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@