Bakanlıkların onayı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi çok konuşuluyor. Bu ikramiye ödemesi, Kurban ve Ramazan Bayramı'nın aksine Milli Bayram ikramiyesi olarak kayıtlara geçecek. Emekliye 5000 TL ödenecek iken, bankalar da 13 bin TL'ye varan promosyonda mutabık kalacak.

Bankalar ve devletin emeklilere yönelik çalışmaları göz dolduruyor. 5000 TL ikramiye ile birlikte 13 bin TL promosyon nasıl alınır? Hangi emekli grubu bu ödemeden faydalanacak? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi önümüzdeki haftalarda ödenecek mi? İşte kulislerden gelen bilgiler ve bankaların promosyon için attığı adımlar...

13 Bin TL Promosyon 5 Bin TL İkramiye Verilecek mi?

Ekim ayı, emekli vatandaşlar için bir dizi olumlu gelişmeyi beraberinde getiriyor. Yeni yasama yılıyla birlikte TBMM, emeklilere birçok yeni fırsat sunuyor. Bu kapsamda, emeklilere ek olarak 13.000 TL bonus, 5.000 TL'lik Cumhuriyet kutlaması için özel bir hediye ve emekli maaşlarında 10.000 TL'ye varan ek bir artışın müjdesi verildi.

emeklitleofn-1

Cumhurbaşkanı Erdoğan Devreye Girdi!

Son dönemde yapılan maaş artışlarına rağmen, emeklilerin maaşlarının yeterli olmadığına dair genel bir kanı vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı olumlu açıklamalarla birlikte, emeklilere Ekim ayında ek bir maaş zammı yapılacağının sinyalleri verildi. Ama bu, Ekim ayının tek sürprizi değil. Emeklilere 12.000 TL bonus ve 5.000 TL'lik özel bir Cumhuriyet hediyesi de sunulacak. Bu geniş kapsamlı paket, emeklilere maddi bir ferahlık getirecek. Beklenen bu zam sayesinde, emeklilere sunulan asgari maaş 10.000 TL seviyesine çıkarılacak.

TBMM geçti: 150 bin TL faizsiz kredi başladı! TBMM geçti: 150 bin TL faizsiz kredi başladı!

İkramiye Tek Seferlik Ödenecek

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda emeklilere anlamlı bir hediye olarak 5.000 TL tek seferlik bir ödeme yapılacak.

Promosyonu Akbank Sağlıyor!

Ekim ayında, bankaların emeklilere sunmuş olduğu promosyonlar da cömertleşiyor. Özellikle Akbank, emeklilere özel olarak 13.000 TL'ye kadar bonus sunma teklifinde bulunuyor. Emekliler, bu fırsattan faydalanabilmek için bankacılık hizmetlerini online platformlardan da kullanabilecekler. Bu yeni teklifler, emeklilere ek maddi destek sunma ve özel günlerinde onları sevindirme amacı güdüyor.