Emekliye Yeni Müjde! Ağustos Ayında 500 TL Ek Ödeme

Milyonlarca emekli vatandaşımız bu gelişmeyi merakla bekliyordu. Ağustos ayında emekliye 500 tl ek ödeme müjdesi sevindirdi. İşte detaylar. Emekli vatandaşlara güzel haber geldi.

Ekonomi 24.07.2021 - 11:06 24.07.2021 - 11:06 Berkay Keskin

İşte o tarih geldi! Ağustos ayında zamlı maaşlarını ve bayram ikramiyelerini alan emekliler için 500 TL'ye varan ek gelir fırsatı masaya getirildi. Memurlar bu ay maaşları ile birlikte aile desteğini de zamlı bir şekilde alırken, emeklilere de ödenmesi isteği  toplu sözleşme masasına taşındı. 

Talep eğer hayata geçirilirse, 2 çocuklu vatandaşlara 500 TL ek gelirin önü açılacak. Talep SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de var. Ağustos ayı milyonlarca vatandaş  için zam ayı oldu. Memurların, emekli vatandaşların, sosyal destek alanların da maaşlarına zam uygulandı. Memurlar maaşlarının beraberinde bir artışı da aile  desteklerinde yaşadı. Aile desteklerine de zam uygulandı.

Emekliye Ağustos Ayında 500 TL Ek Ödeme Müjdesi

Milyonlarca emekli vatandaşın merakla beklediği o gelişmeye yönelik yeni detaylar gündeme geldi. Ağustos ayı içerisinde maaşlarını ve bayram ikramiyelerini zamlı alan emekliler için 500 TL'ye varan ek gelir imkanı da masaya geldi. 

Maaş katsayısındaki artışla beraber eş desteğinin tutarı 380 TL'den 410 TL'ye, 0-6 yaş arası çocuk desteği 85 TL'den 90 TL'ye, 6 yaş üstünde olan çocuk desteği ise 42 TL'den 45 TL'ye arttı. Eşi çalışmayan, 6 yaş üstünde 2 çocuğu bulunan memur 460 TL yerine artık 500 TL aile desteği ödemesi alacak. Memurlar bu ay maaşları ile  beraber aile desteğini de zamlı olarak alırken bu ödeme emekliler için de gündeme geldi.

Toplu Sözleşmede Karara Bağlanması İsteniyor!

Memur konfederasyonları, emekli vatandaşlarımıza da aile desteği verilmesi talebinin 2 Ağustos tarihinde başlayacak olan toplu sözleşmede bir karara bağlanmasını talep ediyor. Çalışma Bakanlığı'na 28 Temmuz tarihinde iletilecek olan isteklerden biri ise bu destek olacak. Eğer talep kabul görürse, çalışırken gerçekleştirilen aile desteği ödemeleri emeklilikte de devam edecek.

2 Çocuğu bulunan eşi çalışmayan bir emekli için aylık 500 TL ek gelir fırsatı sağlanacak. Aile desteği yalnızca memur emeklileri için değil, diğer emekli vatandaşlarımız için de talep ediliyor. Türkiye Emekliler Derneği de bu yönde olan beklentilerini her fırsatta gündeme taşımak için çaba sarfediyor.

Emekli vatandaşlarımız büyük bir merakla toplantıların ardından açıklanacak kararı bekliyor. Milyonlarca emekli için o tarih geldi! Talep eğer hayata geçerse, 2 çocuğu bulunanlara 500 TL ek gelirin önü açılıyor. Talep SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de gündemde. Memur maaşlarına uygulanan zam ile birlikte sosyal destek  alan vatandaşların da maaşlarına zam uygulandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@