Emekliye Zam Geldi, Hesaplarınızı Kontrol Ederek Nakit Alabilirsiniz

Emekliye Zam Geldi, Hesaplarınızı Kontrol Ederek Nakit Alabilirsiniz. Son dakika duyurusu yapıldı. İşte detaylar...

Ekonomi 03.09.2021 - 22:05 03.09.2021 - 22:06 Vural Pars

Emekli olan kişilere verilen nakit avans kampanyalarında yeni bir zam duyuruldu. Ziraat Bankası emekli olan kişilere daha önce aldıkları maaşının yarısına kadar almış oldukları artı para hizmetinden artık 10 bin TL'ye kadar yararlanabilecekler. Bunu almak isteyen emekli müşterilerin banka kredi notunun yüksek olması  banka ve kredi siciliniz temiz olması gerekmektedir.

Başvuru yaptıktan 5 dakika içerisinde emekli olan kişiler bu parayı alıp alamayacaklarını öğrenebilirler. Onay alan müşteriler hesapları üzerinden artı para olarak size onaylanan limiti görebilir bu limit üzerinden işlemlerinizi yapabilir istediğiniz zaman bu parayı kullanabilir ATM'lerden çekilebilirsiniz. Emekli müşterilerine nakit ihtiyaçları konusunda ülkemizin en çok emekli müşteri kapasitesine sahip olan bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir.

Ziraat Bankası yapmış olduğu yeni kampanya ile birlikte 200 bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisi verirken banka üzerinden nakit avans başvurusu yapacak olan kişilere banka kredi notu uygun ise 10 bin TL'ye kadar artı para imkanı sağlamaktadır. Ziraat Bankası’nda yapılan bu kampanyaya  ayrıca Vakıfbank ve Halkbank gibi kamu bankalarında da aynı şartlara uygun kampanyalar yapılmaktadır.

Ziraat Bankası emekli kampanyalarında emekli maaşını bu bankaya taşıyan kişilere banka 750 TL'ye kadar da emekli promosyonu imkanı sağlamaktadır. Size en yakın banka şubesine gidebilir veya bankadan mobil uygulamasını kullanarak artı para başvurusunda bulunabilirsiniz.

Başvuru sonrası kişinin bilgileri doğru değil veya eksik ise en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek bu belgeleri götürmesi gerekir. Bu belgelerin eksik olması ile kişiye nakit avans imkanı verilmez. Bununla birlikte başvuru yapacak kişinin bazı şartlara sahip olması gerekir.

Bunların başında kişinin var ise kredi veya kredi kartı borcunu düzenli ödemiş olması gerekir. Çünkü bu borçları ödeyen kişilere öncelik verilip nakit avans imkanı anında tanınır. Bununla birlikte kişi eğer emekli maaşını başka bir banka üzerinden alıyor ise Ziraat Bankası üzerine taşıması gerekir.

emekliye-zam-geldi-hesaplarinizi-kontrol-ederek-nakit-alabilirsiniz

Emekli Maaşımı Ziraat Bankası Üzerine Nasıl Taşırım?

İlk defa Emekli olup maaşını alacak kişinin SSK ve Bağkur Emeklisi olacak ise e-devlet üzerinden banka seçimini Ziraat  Bankası  olarak belirleyebilir. Kişinin siteye giriş sonrası tahsis talep ve beyan taahhüt belgesine ihtiyacı vardır. Bu belgelerde bulunan yerlerin eksiksiz şekilde dolum yapıp Emekli olduğunuz zaman maaşınızı buradan alabilirsiniz. Emekli sandığından Emekli olacak kişilerin ise çalıştıkları kuruma Ziraat Bankası   üzerinden Emekli maaşı almak istediklerini belirten bir dilekçe yazmaları gerekir. Yazılan Dilekçe sonrası kişi Emekli olacağı zaman maaşını Bu banka üzerinden alır. Ancak önceden bir bankadan Emekli maaşı alıyor iseniz ve taşımak isterseniz en yakın Ziraat Bankası  şubesine gidip taşıma işlemi için başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@