Emekliyi Mutlu Eden Haber Sabah Yayınlandı: Emeklilere Promosyon Ödemeleri Başladı

Milyonlarca SGK emeklisi son yıllarda başlayan emekli maaşı promosyon sistemine dahil durumda. Emeklilerin maaş zamları yıl sonuna yaklaşırken belirlenmesi beklenirken emeklileri ilgilendiren haber...

Ekonomi 27.10.2021 - 08:43 27.10.2021 - 08:43 Vural Pars

Emeklilere Promosyon Ödemeleri Başladı. Milyonlarca SGK emeklisi son yıllarda başlayan emekli maaşı promosyon sistemine dahil durumda. Emeklilerin maaş zamları yıl sonuna yaklaşırken belirlenmesi beklenirken emeklileri ilgilendiren promosyon bedelleri de bankalar tarafından duyurulmaya başlandı. VakıfBank ve SGK arasında yapılan anlaşmaya göre emekli maaşını Vakıfbank’a taşıyan emeklilere pormosyon ödemeleri belli oldu. Maaşını Vakıfbank’a taşıyan milyonlarca Sgk emeklisine en az 500 TL promosyon ödenecek. Promosyon şartları oldukça kolay. Binlerce Sgk emeklisinin faydalanacağı promosyon bedeli netleşti. Emekliler maaş tutarlarına göre 500 TL ile 750 TL arasında promosyon imkanına kavuşacaklar.

Promosyon Şartları Nelerdir?

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamaya göre daha önce emekli maaşını Vakıfbank aracılığıyla almayan emeklilere emekli maaşlarını 3 yıl boyunca Vakıfbank’tan alacaklarını taahhüt etmeleri durumunda en az 500 TL promosyon ödemesi emeklilere yapılacak. Promosyon bedeli tek seferde ödenecek ve 3 yıl süre için geçerli olacak. Maaşlarını PTT ya da diğer bankalar üzerinden alan kullanıcılar maaşlarını Vakıfbank’a taşımaları durumunda promosyon imkanından yararlanacaklar.

Vakıfbank Promosyon Açıklaması

Maaşını Vakıfbank’a taşıyan emeklilere en az 500 TL promosyon ödemesi yapılacak. Ayrıca emekliler Vakıfbank atm’lerinden günlük 2000 TL’ye kadar ücretsiz bir şekilde para çekebilecekler. Vakıfbank mobil uygulamasından yapılacak eft/havale işlemlerinden ve FAST işlemlerinden herhangi bir bedel alınmayacak. Araç sahibi olan emekliler Vakıfbank maaş hesaplarına bağlı olarak HGS kartlarını ücretsiz bir şekilde Vakıfbank şubelerinden alabilirler. Kart aidatı da Vakıfbank emeklilerinden alınmayacak.

Kim Ne Kadar Promosyon Ödemesi Alacak?

Promosyon aralığı 500 TL ila 750 TL aralığı olarak belirlenirken emeklilerin kaç TL ikramiye alacakları da merak konusu oldu. Emekliler aylık maaşlarına göre promosyon alacaklar. Sıralama şöyle:

emekliyi-mutlu-eden-haber-sabah-yayinlandi-emeklilere-promosyon-odemeleri-basladi

1 Aylık Maaş tutarlarına göre emekliler;

  • -1499 TL’ye kadar maaş alan emekliler 3 yıl taahhüt etmeleri durumunda 3 yıl için toplam 500 TL,
  • -1500-2499 TL’ye kadar maaş alan emekliler 3 yıl için toplamda 625 TL,
  • -2500 TL ve üzerinde maaş alan emekliler ise toplamda 750 TL promosyon ödemesi alacaklar.

 Promosyon ödemesi emeklilere nakit olarak sağlanacaktır. Emekliler maaş tutarlarına göre belirlenen promosyon imkanından faydalanacaklar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@