Eski Galatasaraylı futbolcu Emre Aşık ile boşandıktan sonra öldürmesi için tetikçi tuttuğu ile birlikte Jandarma'ya direnme ve hakaret suçundan hapis cezası alan Yağmur Sarnıç her yerde aranıyor. Yağmur Sarnıç’ın hapis cezasının onandığı ortaya çıkarken kayıplara karıştığı öğrenildi.

Yağmur Sarnıç’ın, Eski eşi Emre Aşık’ı öldürmek için cezaevi firarisi olan sevgilisi Erdi Sungur ile birlikte plan yaptığı, Ancak Sungur'un vazgeçmesi üzerine ikinci bir Tetikçi tuttuğu öne sürülmüştü. Yağmur Sarnıç hakkında Düzce Ağır Ceza Mahkemesi tarafından suçun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Beraat kararı verilmişti. Ancak eski futbolcu Emre Aşık itiraz etmiş ve davayı İstinaf mahkemesinde taşımıştı. Geçtiğimiz yıllarda boşanan çift birbirlerine karşılıklı olarak onlarca dava açmıştı.

Burak Özçivit Katar’da Burak Özçivit Katar’da

Hapis cezası onandı

Yağmur Sarnıç hakkında aynı zamanda sevgilisi Erdi Sungur ile birlikte Düzce'de jandarmaya hakaret suçundan dava açılmıştı. Bu davada hapis cezasına çarptırılan Yağmur Sarnıç’ın için cezası onandı. Söz konusu dava, Emre Aşık için mezar yeri bakmaya giden Yağmur Sarnıç ve Erdi Sungur'un Düzce'de  Gülormanı Köyü'nde Jandarma görevlileri tarafından durdurulmaları sırasında yaşandı. Jandarma Kontrol noktasında aracın sürücüsü Erdi Sungur dur ihtarına uymadı ve jandarma Gökhan K’nın üzerine aracını sürdü. Jandarma görevlisi kendisini yana atarak aracın altında kalmaktan kurtulsa da Erdi Sungur araçla görevlinin eline çarparak olay yerinden kaçtı. Erdi Sungur ve Yağmur Sarnıç olayın ardından saklandıkları adreste yakalanarak gözaltına alınmaya çalışırken bir kez daha jandarmaya direndi.

Her yerde aranıyor

Yağmur Sarnıç hakkında verilen 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası mahkeme tarafından onandı. Mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ve Para cezasına çevrilmesine yer olmadığına kanaat getirirken hakkında yakalama kararı çıkarılan Yağmur Sarnıç her yerde aranıyor.