Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur'un, İstanbul'a getirilme süreci ile ilgili birçok haber "yalan ve yanlış" çıktı.

Avukat Ersan Barkın ile görüşen Barış Pehlivan, Peker'in 'basın danışmanı' olarak bilinen Emre Olur'un Arnavutluk'ta yakalanarak Türkiye'ye getirilmesi ve son durumuna ilişkin aldığı bilgileri aktardı.

Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün

Sedat Peker'in geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na kadar uzanan rüşvet iddiaları adeta Türkiye'yi sallamıştı ki ardından önce Sedat Peker'in Beykoz'daki evine silahlı saldırı düzenlenmiş ve saldırıda evde çalışanlardan biri olan Yılmaz Günay ağır yaralanmış sonrasında Peker'i tehditleri ile tanınan Cenk Çelik vurulmuştu.

Son olarak da dün Peker'in danışmanı olarak bilinen Emre Olur, İstanbul'a getirilerek gözaltına alındı.

Halk TV'de Sansürsüz programında konuşan Pehlivan, kamuoyuna yansıyan yanlış bilgileri düzelterek avukat Barkın'dan aldığı bilgileri şöyle aktardı;

DARP İZİ YOK

Çok sayıda suçtan aranıyordu, Ahmet Emre Olur Türkiye'ye getirildi - Son Dakika Haberler

"Ersan Barkın'ı aradım. Sedat Peker'in avukatlığını yapmıştı. Kamu oyunca da biliniyor. Açıkçası Ersan Barkın Emre Olur'la ilgili gelişmeleri bilir mi diyerek... Tamamen tesadüf eseri aradım. Kendisi Emre Onur ile yeni görüştüğünü söyledi

Barkın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün yakınında bir yerdeydi. Oradayken telefonda görüştük. Emre Olur'un avukatının olmamasına rağmen Sedat Peker'in avukatı olarak gözaltındaki Emre Olur ile görüştüğünü söyledi. Açık ve net bir şekilde kendisinde darp izi olmadığını, kendisine kötü bir muamele gösterilmediğini söyledi. Emre Olur'un İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında olduğunu ve kötü muamele görmediğini söyledi bana.

ARNAVUTLUK VATANDAŞI DEĞİL, AVUKATI BİLE YOKMUŞ

Emre Olur kimdir, kaç yaşında, nereli? Emre Olur Türkiye'ye mi getirildi?

Ersan Barkın'ın verdiği bilgiye göre elin bir bavulu ile gelmiş... -Bazı doğru olmayan bilgiler kamuoyuna yansımıştı- Arnavutluk vatandaşı olduğu söylenmişti. Barkın Arnavutluk vatandaşı olmadığının altını çizdi. Barkın, Emre Olur'un orada bir avukatanın dahi olmadığını söyledi. Hatta cebinde 1000-1500 euro kadar para varmış. Bununla bir avukat tutmak istemiş . Gerçekten de bir uçağın kapısından bir dönme durumu da olmuş.

Emniyetin açıklaması ile savcılığın niyetinin farklı olduğunu bilgisini verelim.

Bana Ersan Barkın'ın verdiği bilgiler içinde en çarpısı olanı ayrıntı ise 'Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamada Emre Olur hakkındaki suçlamalar sıralanmıştı hatırlarsınız. Tehdit, suçu ve suçluyu övmek, hakaret, suç işlemek amacı ile kurulan örgüte üye olmak, -Sedat Peker örgütünü kastediyorlar- basit yaralama, sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçlarından soruşturma yürütüldüğünü dair bir açıklama...

SAVCILIK SADECE VE SADECE "ÖRGÜTE ÜYE OLMA" SUÇLAMASI İSTEMİŞ!

Bakan Soylu'dan, Emre Olur paylaşımı: Emniyet Teşkilatımızı, sıkı takiple bir soysuzu daha ülkemize getirdiği için tebrik ederim - Son Dakika

Emre Olur ile bugün görüşen Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın'ın ifade ettiği üzere polisler kendilerini şu bilgiye vermişler... Emre Olur ile soruşturmayı yürüten savcılık makamları Emre Olur'un emniyetteki ifadesinin sadece ve sadece suç işlemek amacı ile kurulmuş örgüte üye olma suçundan suçlama yapılmasını istemişler. Bunun altını çizmek gerekiyor.

Bunun önemi şu. Emniyetin açıkladığı suçlar listesinde 5 ayrı suçlama sıralanıyor. Ancak savcılık bu 5 suçlamadan değil sadece suç örgütüne üye olma suçlamasından ifadesinin alınacağını söylüyor. En ağırı o tabi ki.. Emniyetin açıklaması ile savcılığın niyetinin farklı olduğunu bilgisini verelim."

SEDAT PEKEKER'İN NEŞESİ YERİNDE VE RAHAT!

Sedat Peker'in yeri deşifre oldu, videolar... | Rudaw.net

Programın ilerleyen dakikalarında yayını izleyen Ersan Barkın'ın telefonla aradığını belirten Pehlivan ise son ayrıntıları paylaşarak Sedat Peker'in Emre Olur'un gözaltısı olayına ilişkin ilk tepkisini aktarırken, şu dikkat çeken cümleleri kurdu:

"Sedat Peker Emre Olur'un teslim alınmasının aynısının başına geleceğini anlıyor. Ancak kendisinin endişeli değil ve neşesi gayet yerinde..."