"Sedat Peker'in kilit adamı Türkiye'ye getirildi" haberi gündeme bomba gibi düşerken sorular da artarda geldi...

Suç örgütü lideri olarak hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in basın danışmanı olarak bilinen ve Peker'e en yakın kişilerden biri olan Emre Olur, Erk Acarer'in iddiasına göre Türkiye'ye getirildi.

Kamuoyu tarafında son zamanların skandal dosyalarının hesabında yayınlanması ile de ünlenen Emre Olur'un Peker'in bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri'ne gittiği, burada oturum izni vermeyen BAE tarafından önce Arnatvutluk'a gönderildiği ve sonrasında ise Türkiye'ye teslim edildiği iddia edildi.

Sedat Peker'in danışmanı Emre Olur yakalandı

Konuya dair henüz resmi bir açıklama gelmezken, Emre Olur kimdir sorusunun yanı sıra en çok merak edilen ise "şimdi ne olacak?" sorusu oldu.

Bilgi güvenliği uzmanı olan 32 yaşındaki Emre Olur, daha çok Peker'in basın danışmanı sıfatı ile tanınıyor. Bu arada yakın geçmişte iktidara yakın Beyaz TV'de yorumculuk yaptığı da hatırlanan Olur, bir dönem ünlü müzik grubu ATHENA'nın başarılı solisti Gökhan Özoğuz'a yönelik tehdidiyle de tartışma konusu olmuştu.

Dönemin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a "Belirli bir kesimin dışında kimse 15 Temmuz katliamını bir bayram olarak kutlamadı, kutlamayacak da. 15 Temmuz marşı nedir ya? 19 Mayıs günü İzmir Marşı söylenir ve söyletilmelidir!" diyen Özoğuz'u sosyal medya üzerinden tehdit eden Olur,  "Elbet, İstanbul'un karanlık sokaklarında karşılaşacağız. İşte o zaman sana hangi sahibin kan vermeye gelecek? Göreceğiz tosun!" dediği sözlerle de akıllara kazınmıştı.

Emre Olur'un Gökhan Özoğuz'u tehdit etmesi

Sedat Peker’in sağ kolu olarak bilinen Emre Olur’un Türkiye’ye getirildiği haberini veren gazeteci Erk Acarer şu ifadeleri kullandı:

"Sedat Peker cephesinde yeni ve önemli gelişme! Peker’e yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiler çemberin daraldığını gösteriyor. Kamuoyunda basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, 3 gün önce Arnavutluk’tan B.A.E’ye geçiyor.

Üç gün sonra, oturum işlemlerini tamamlamak için devlet dairesine çağrılıyor.Ama işlemleri yapılmıyor.Önce Sırbistan aktarmalı uçakla Arnavutluk’a yollanıyor.Önceden haber verildikleri anlaşılan Türk yetkililer,onu oradan teslim alıp bu sabah itibarı ile Türkiye’ye getiriyor.

Birbiri ardına gelişen bu olaylar bize ‘bir şey’ anlatıyor. Peker’in, başına 25 milyon $ konması,evine saldırı, ardından yakınlarının kurşunlanması ve kilit adamına yönelik operasyon,hem Türkiye hem de çeşitli saiklerle yakınlaşılan ve anlaşmalar yapılan BAE’nin Peker’e mesajı.

Olanları “Bir daha paylaşım yaparsan seni de iade ederiz” diye okunabilir. Anlattıklarının ne kadar önemli olduğu bir kez daha teyid ediyoruz. Keşke biraz daha derinlemesine araştırma yapabilseydik, gerçeğin biraz daha üzerine gidebilseydik ve böyle balık hafızalı olmasaydık!"

EMRE OLUR KİMDİR?

Emre Olur İyi Parti'nin Fetö ilişkisini deşifre etti! - YouTube

Sedat Peker Basın Danışmanı olarak tanınan Emre Olur, sosyal medya yöneticisi olarak da bilinen ve aynı zamanda Beşiktaş Kongre üyeleri arasında yer alıyor.

Beyaz TV’de öncesinde ise Flaş TV’de de bazı programlara yorumcu olarak katılmış olması ile dikkat çeken Emre Olur adı ilk olarak sanatçı Gökhan Özoğuz’un, sosyal medya platformu Twitter’ daki hesabından yaptığı açıklamada 15 Temmuz gününün katliam günü olduğunu ve kutlanmaması gerektiğini savunması sonrası tehdit dolu mesajı ile gündeme gelmişti.

Beyaz Tv geçmişi ile de hatırlanan Emre Olur, Sedat Peker’e olan yakınlığıyla tanınırken son olarak Sedat Peker’in yurt dışına kaçmasıyla birlikte daha da meşhur bir isim olmuş ve Peker'in bazen cevapların Emre Olur’dan geldiği görülmeye başlanmıştı.

Turizmin Son Umudu Yaz! 'Seçimlerin ardından talep artacak' Turizmin Son Umudu Yaz! 'Seçimlerin ardından talep artacak'