Emre Olur'un yakalanması ve tutuklanma kararı ardından gazeteci Barış Pehlivan, Emre Olur'un ifadesinden bir bölüm ile Gökçek ve Emniyet'e dikkat çekti.

Halk TV'deki "Sansürsüz" programında Sedat PEKER ve tutuklanan basın danışmanı Emre Olur'a ilişkin konuşan Barış Pehlivan, Olur'un tetikçilik itirafını ve ifadedeki Melih Gökçek detayını şu sözlerle anlattı;

Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın… Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın…

Erdoğan'dan Melih Gökçek'in İstifası İçin Açıklama - bianet

"Sedat Peker suç örgütüne üyelikten tutuklu bulunan Emre Olur, 38 sayfalık emniyet ifadesinde satır arasında bir şey söylüyor. Diyor ki ben Ankara Emniyete Siber Suçlarla Mücadele Biriminde bir dönem çalıştım. Normalde emniyetin sorması gerekmez mi 'Sen bizim emniyet teşkilatımızda nasıl çalışmış olabilirsin?' diye. Sorsalar ortaya çıkacak. Bilerek sormuyorlar"

"Daha önce Emre Olur gazeteci Murat Ağırel'e bir görüntülü söyleşi verdi ve orada da anlattı. Benim suçlarım vardı. Hani İYİ Parti'nin eski sosyal medya direktörü Kerim Çoraklık vardı ya... Hani FETÖ'den içeri girdi, 16 ay tutuklu kaldı. Sonra beraat etti. Onun hapse girmesinde ben tetikçi olarak kullanıldım dedi. Emre Olur kendisi söylüyor. Ben o sırada Beyaz TV'de sigortasız şekilde çalışıyordum ama ekrana da çıkartılıyordum. Çünkü dijital güvenlik uzmanıydım. Ankara siber güvenlik biriminde de tanıdıklarım vardı. Beyaz TV neden açıklama yapmıyor? Niye suç üyesi üyesinin kendi kanalında sürekli ekranlarına çıkartıldığının ne anlama geldiğini sayın Melih Gökçek açıklamıyor? Bu büyük bir soru işareti"

Korkusuz yazarı Ataklı: Emre Olur kendini savunurken Peker'in tüm iddiaları da gündeme gelecek ve kayda girecek, şenlik var