Pek çok şehrin etkileneceği hava durumunda sağanak yağış aktif olarak görülecek. Kasım ayında vatandaşların dikkatli olması gerektiği belirtildi. Bu şehirlerde yaşayanlar dikkat, meteoroloji uyardı...

Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Dikkat, tarih erkene çekildi! Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Dikkat, tarih erkene çekildi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, gerekli uyarıyı yaptı. Artık soğuk havalar ülkemize girmeye başladı. Bu bağlamda sağanak yağışın saatlerce sürebileceği ifade edildi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu tahminlerine göre, Türkiye genelinde değişken bir hava durumu hakim olacak. Yurt geneli parçalı ve yer yer çok bulutlu olurken, özellikle Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimleri, Artvin ve Hakkâri civarları ile Hatay'ın sahil şeridinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkisini göstereceği bekleniyor.

Sıcaklıkların kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece arasında artarak mevsim normallerinin üstünde seyredeceği öngörülüyor. Diğer yandan, rüzgarın genellikle güney yönlerden esmesi ve Marmara ile Ege kıyılarında yer yer fırtına şeklinde etkisini göstermesi bekleniyor. Özellikle Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kıyı Ege'de kuvvetli rüzgar ve fırtınaların olası etkilerine karşı tedbirli olunması yönünde uyarılarda bulunuldu.

4 Kasım Cumartesi Hava Durumu

Marmara Bölgesi'nde parçalı bulutlu bir hava beklenirken, rüzgarın Trakya ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli ve zaman zaman tam fırtına seviyesine ulaşacağı tahmin ediliyor. Bursa, Edirne, İstanbul ve Kocaeli gibi şehirlerde parçalı bulutluluk hakim olacak.

Ege Bölgesi'nde de parçalı bulutlu bir hava öngörülüyor. Kıyı Ege'de rüzgarın kuvvetli esmesi beklenirken, iç kesimlerde gece ve sabah saatlerinde pus ve sis oluşabileceği belirtiliyor. Aydın, Denizli, İzmir ve Muğla'da parçalı bulutlu bir hava tahmin ediliyor.

Akdeniz Bölgesi'nin de parçalı ve zaman zaman çok bulutlu olacağı, Hatay sahil şeridinde akşam saatlerinde sağanak yağışın beklendiği ifade ediliyor. Adana, Antalya, Hatay ve Isparta'da parçalı bulutlu bir hava hakim olacak.

İç Anadolu Bölgesi'nde parçalı bulutlu geçeceği öngörülüyor. Ankara, Eskişehir, Kayseri ve Konya'da gece ve sabah pus ve sisin görülme olasılığı bulunuyor.

Batı Karadeniz Bölgesi'nde parçalı bulutlu hava beklenirken, iç kesimlerde gece ve sabah saatlerinde pus ve sisin oluşabileceği belirtiliyor. Bolu, Düzce, Kastamonu ve Zonguldak'ta parçalı bulutlu bir gün öngörülüyor.

Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi parçalı ve çok bulutlu, Artvin civarlarının akşam saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rize, Samsun, Tokat ve Trabzon'da da benzer hava şartları bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nin parçalı ve çok bulutlu olacağı, akşam saatlerinde bölgenin kuzeydoğusu ve Hakkâri çevrelerinde yerel sağanak yağışların olabileceği ifade ediliyor. Erzurum, Kars, Malatya ve Van'da gece ve sabah saatlerinde pus ve sis görülmesi bekleniyor.