Fatih Beyazıt Çadırcılar Sokak'ta iki grup arasında yaşanan silahlı kavganın detayları ve görüntüleri ortaya çıktı.

Bir polisin ağır yaralandığı silahlı kavga saat 10.00 sıralarında Beyazıt Çadırcılar sokakta çıktı.

Kavgaya müdahale etmek isteyen iki polis ve turistin de olduğu toplam 5 kişi yaralandı.

O banka emekliye para YAĞDIRIYOR! Karşılıksız 10.000 TL ödeme IBAN’A yatacak O banka emekliye para YAĞDIRIYOR! Karşılıksız 10.000 TL ödeme IBAN’A yatacak

Altından; Kapalıçarşı'nın Beyazıt kapısının bulunduğu Çadırcılar Sokak'ta çanta satan Amerikalı lakaplı bir kişinin daha önce yine aynı sokakta tekstil ürünleri satan Şanlıurfa Siverekli bir esnafı yaralamasının çıktığı silahlı kavga sosyal medyada da gündem oldu.

Belli bir süre hapis yatan Amerikalı lakaplı kişi bugün dükkanını açmak için gelmesi ancak silahla yaraladığı esnafın arkadaşları Amerikalı'ya dükkanını açamayacağını ve bölgeyi terk etmesini söylemesi olayı çatışmaya döndürdü.

Amerikalı lakaplı kişinin de kendi arkadaşlarını çağırması ve sözlü atışmalardan sonra silahlı olan iki grupta ateş etmeye başlarken esnaf bu aradaki çatışma esnasında en az 100 merminin ateşlendiğini aktardı.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi ve özel harekat polisleri de güvenlik önlemi aldılar ancak olaya müdahale etmek isteyen sivil polis belinden ve sokakta tesisatçı olan bir kişi de kafasından ağır yaralandı.

Olay yerinde geniş güvenlik önlemi alan polis çatışma sonrası 9 kişiyi gözaltına aldı.
Odatv'nin bölgeden edindiği bilgilere göre ise husumetli iki grup da dükkanlarında taklit ürünler satan mağazalardı.

Bu arada Samatya İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen polis memurunun bilincinin açık ve hayati tehlikesinin ise olmadığı öğrenildi.