Son dakika nakit para haberleri gelmeye devam ediyor. Bu anlamda en az 2 torunu olan dedelere, ninelere para ödemesi yapılacak. Bu ödeme ise 70.00 TL olacak. 

Torunlar hayatımızda önemli bir yer tutar bu anlamda dedeler ve nineler unutulmamalıdır. Devlet bağlamında parasal olarak nakit para destekleri ise verilmeye devam ediyor. Torun bakma parası olarak adlandırılan ödeme ise oldukça revaçta. 700 TL ödeme almak ise oldukça kolay. 
Devlet doğrultusundan verdiği destek ödemelerinde çoğu destek kalemi sunulmaktadır ve bu yapılan para yardımmları arasında en az 2 torunu olanlara yapılan yardımlar oldukça çekici olmaktadır. 
 

En az 2 torun varsa ödeme var

Konu ile alakalı anneler doğum gerçekleştikten sonra tekrardan iş hayatına dönme konusu ile alakalı birtakım hatalar yaşayabilmektedir. Annelerin iş hayatına dönebilmeleri amacıyla devlet dedelerin ve ninelerin torunlarla ilgilenmesi veya bakması şartıyla kendilerine ödenek verileceği haberleri paylaşılmış bulunulmaktadır. Bu hususta Bakanlık doğrultusundan verilebilecek olan bu destek; halk arasında torun parası adı altında dile getirilmektedir ve bakı parası ile alakalı müracaat detayları her gün daha da çok araştırılmaktadır. Destek ödemesi ile alakalı bu ödemeden faydalanabilecek vatandaşlar amacıyla detaylar paylaşıldı ve de torun amacıyla 700 TL olarak bir para ödemesinin uygulanacağı bilgi kapasitesi vurgulanmıştır.

Torun parası almak için bazı şartlar vardır

2023 Güncel Tüp Fiyatları: İpragaz, Mogaz, Aygaz, Milangaz 2023 Güncel Tüp Fiyatları: İpragaz, Mogaz, Aygaz, Milangaz

Vatandaşların toruna bakım maaşı alabilmeleri için, bireylerin T.C vatandaşı olması en önemli şarttır. Ayrıca 65 yaşından küçük olmaları gerekir. 
Konu ile alakalı müracaat tarihi itibari ile bakımı yapılacak çocuğun 2 yaşını doldurmaması, anne ve babanın ücret gelir seviye rakamlarının geçmesi ve de annenin işvereni ile  akrabalık durumunun bulunmaması lüzumlu şartlar arasında yer almaktadır.

Devlet doğrultusundan karşılıksız olarak verilebilecek bu destekte büyükannenin toruna bakımını önleyecek rastgele bir fiziksel ya da ruhsal rahatsızlığının olmaması lüzumludir. Toruna bakma müracaatı yapacak bireylerin Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden müracaat işlemlerini yapabilecekleri bilgi kapasitesi paylaşıldı.