Ümit Özdağ İçişleri Bakanlığı'nın kapısına gelmeden engellenmesi ile kabadayı tavırları ile tanınan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun korması olarak yorumlanırken, üstünün çizildiği söylendi.

Ümit Özdağ İçişleri Bakanlığı'nın kapısına gelmeden engellenmesi ile kabadayı tavırları ile tanınan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun korması olarak yorumlanırken, üstünün çizildiği söylendi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın, İçişleri Bakanlığı'nın kapısına gidemeden polis tarafından engellenmesi "Süleyman Soylu'nun korkaklığını tüm Türkiye gördü" manşetleri ile medyaya yansıdı.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'ın İçişleri Bakanlığı'nın önüne gideceğini açıklaması sonrası bakanlıkta çevik kuvvet tarafından engellenmesi Türkiye'de geniş yankı buldu.

Özdağ, İçişleri Bakanlığı'nın 100 metre gerisindeyken polis engellendi ve Özdağ, bakanlığın yakınında araçtan inerek bakanlığa yürümek istedi.

"Beni göz altına mı alacaksınız?" diyerek tepki gösteren Özdağ buradan Soylu'ya seslendi.

Süleyman Soylu'ya seslenen Özdağ, "Kapının önüne gel, polisler senin özel bodyguard'ın değil. Polislerin arkasına saklanma. Sen Cumhuriyet tarihinin en büyük kriminalisin" diyerek bu sözleri Türkiye'ye duyurdu.

Ümit Özdağ, İçişleri Bakanlığı'nın önünde Süleyman Soylu'yu bekliyor

Bakanlık önündeki korumalara, "Beni götürün" diyen Özdağ'a "Bu kalabalıkla olmaz" denmesi üzerine Özdağ, "Ben tek gideceğim, beni götürün" dedi.

Ümit Özdağ'ın İçişleri Bakanlığı önüne gidip Süleyman Soylu'ya 'erkeksen orada' bekle demesi sonrası Özdağ bakanlık önüne gideceğini önceden duyurmuştu. Ancak Özdağ, aracı ve koruma polisiyle bakanlık önüne gidince yürüyüşü engellendi ve içeri alınmadı.

Engellenen ve hakaretlere uğrandığı halde önüne çıkılmayan Özdağ'ın açıklamaları ise şöyle oldu:

"Zafer Partisine karşı bir komploya imza atıyorsun. 6-7 ilde nasıl olay çıkartacağını biliyorum senin. Polis arkadaşlarının arkasına saklanma bunlar Türk milletinin çocukları bunların çoğu benim öğrencim sen don lastiği satarken ben akademide ders veriyordum."

Garanti Bankası hesabı olan kişilere uyarı verdi! Bugün ve bundan sonraki 3 gün işlem yapmanız gerekiyor Garanti Bankası hesabı olan kişilere uyarı verdi! Bugün ve bundan sonraki 3 gün işlem yapmanız gerekiyor

"Bundan sonra seninle Süleyman bu iş ikimizden biri ölene kadar devam edecek. Ya milletin önünde özür dilersin ya da bu kavga sonuna kadar devam eder."