Bir kağıt toplayıcısının sözlerinin ve gözyaşlarının damga vurduğu CHP’nin ‘Milletin Sesi’ mitingi tarihe geçti...

Bir kağıt toplayıcısının sözlerinin ve gözyaşlarının damga vurduğu CHP’nin ‘Milletin Sesi’ mitingi tarihe geçti...

CHP'nin İstanbul Maltepe'de düzenlediği 'Milletin Sesi' mitingine vatandaşlar akın ederken önce mikrofonu halk aldı.

Mitinge damga vuran ise kağıt toplayıcısı vatandaşın sözleri oldu. Kağıt toplayıcılığı yaparak geçimini sağlayan 49 yaşındaki Nusret Güllü, şu sözlerle yaşanılanları anlatırken gözyaşları boğazına düğümlendi;

CHP'nin 'Milletin Sesi' mitinginden notlar: Gezi aileleri kürsüye çıktı,

* “Daha evvel davul, zurna çalıyorduk; bitti. Şimdi çekçek çekiyoruz, çekçeğimizi de elimizden aldılar. Ekmek bırakmadılar. Pazarlarda artıkları toplayarak geçiniyorduk, şimdi domates oldu 25 lira, o ezik domatesi de atmıyorlar artık… Onu da toplayamıyoruz.

* (Ayağındaki terliği eline alıp göstererek) Bunu çöpün dibinden buldum, bununla geziyorum. Bizim yapacağımız hiçbir şey kalmadı. Artık ‘dur’ demenin zamanı geldi. Gözümüz açıldı.”

Mitingte konuşma yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu ise şunları söyledi:

CHP, Maltepe mitingi için 50 ilden insan topladı! Şirin Payzın alan dolmayınca hükümeti suçladı - Takvim

* “Kimse umutsuzluğa kapılmasın, haramilerin saltanatı yıkılıyor! 5 yıl önce ilk adımı attığımız yürüyüşün finaline yaklaşıyoruz. Az kaldı. Bu kentin, bu meydanlarında, tarlalarında, fabrikalarında, üniversitelerinde özgürce kucaklaşacağız. Az kaldı.

* Bunların tek amacı var, korku iklimi yaratmak ve bu iklimden nemalanmak. Ülke elden gidiyor birlikte mücadele etmek zorundayız.

Kürsüye ilk önce CHP’li İstanbul ilçe belediye başkanları, yüksek disiplin kurulu üyeleri, parti meclisi üyeleri, milletvekilleri ve genel başkan yardımcıları, büyükşehir belediye başkanları çıktılar ve ardından beklenildiği üzere Kaftancıoğlu davet edildi.

GEZİ’DE HAYATINI KAYBEDEN VE TUTUKLANANLARIN AİLELERİ AÇILIŞ SONRASI KAPANIŞTA DA SAHNEDE YER ALDI

CHP'nin Maltepe mitingi: Her yer Taksim, her yer direniş!

Daha sonra Gezi Direnişi'nde hayatını kaybedenlerin ve Gezi davasında tutuklulularının aileleri, kürsüye çağrıldı. Mitinge katılan vatandaşlar, “Hak, hukuk, adalet” ve “Her yer Taksim, her yer direniş” sloganları attarken Gezi ailelerini temsilen Meriç Kahraman şöyle konuştu:

“Bugün burada bulunan yüz binlerin çok daha ötesinde, milyonlarca insanımızın hayat verdiği büyük Gezi ailesinin değerli üyeleri; baskıya, zulme, yağmaya, talana, memleketin bir istibdat düzeniyle yönetilmesine karşı bugün burada toplanan bu güzel kalabalığı, Gezi Direnişi’nde aramızdan aldıkları canlarımızın aileleri ve şu anda koğuşlarında büyük bir heyecanla izlediklerinden emin olduğumuz Gezi Davası tutuklularının aileleri olarak selamlıyoruz.

Maltepe Mitingine Kaç Kişi Katıldı? CHP ile Valiliğin Rakamları Arasında Uçurum Var - Dailymotion Video

Bu adalet talebi; kentlerimizin yağmalanmadığı, kamu kaynaklarımızın yok edilmediği geleceğimiz içindir. Bu adalet talebi, yargının bağımsız olduğu, yaşama sahip çıkan seslerin duyulduğu, mesleklerinin gereklerini yapan hak savunucularının tutsak edilmediği bir ülke içindir. Gezi; eşitlik, özgürlük, adalet ve demokrasi için, bu ülkenin sönmeyecek umududur. Buradan Bakırköy’e ve Silivri’ye selamlar. Bu daha başlangıç, mücadeleye devam.”

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı

Mitingte “Her yer Taksim her yer direniş”, “Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları atılIrken toplanan kalabalık dikkat çekici boyutta oldu.

Berkin'i vuran, polislik yapmaya devam ediyor' - Tele1

Gezi Parkı Protestolarında Çocukları Ölen Anneler Yürüyüş Yaptı - Son Dakika

Gezi"nin sekiz tutuklusu hakkında - bianet

Gezi tutukluları cezaevinden konuştu: Mücadeleye devam!