Enerji Bakanlığı son dakika duyurusu yaparak Enerji Bakanı Fatih Dönmez’in yarın enerji şirketleri ile bir araya geleceğini duyurdu. Peki elektrik zamları geri alınacak mı? Toplantıda ne konuşulacak?

Enerji Bakanlığı tarafından yapılan son dakika duyurusunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in Elektrik Dağıtım şirketleri ile Yarın bir toplantı gerçekleştireceği ifade edildi. Toplantıda son dönemlerde yapılan elektrik zamlarının ve elektrik sıkıntısının masaya yatırılacağı öğrenildi. Peki, elektrik zamları geri alınacak mı? Elektrik faturaları düşecek mi?

Ocak ayında elektriğe yapılan zamlar sonrasında elektrik faturalarının aşırı yükselmesi gündemden düşmüyor. Vatandaşlardan gelen şikayetler hükümetin de gündeminde. Bu konuda bugün Enerji Bakanlığı bir son dakika açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada Enerji Bakanı Fatih Dönmez’in yarın elektrik dağıtım şirketleri ile bir toplantı gerçekleştireceği ifade edildi. Toplantıda son zamanlarda yapılan elektrik zamları ve yeni tarifeler üzerine konuşulacak. Toplantıdan duyurulması sonrasında ise vatandaşlar tek bir sorunun yanıtını merak ediyor. Elektrik zamları geri alınacak mı, elektrik faturası düşecek mi?

Toplantı enerji Bakanlığı'nda yapılacak

11 Şubat 2020 Cuma günü gerçekleşecek olan toplantıya Enerji Bakanlığı ev sahipliği yapacak. Toplantıya 21 dağıtım bölgesinde faaliyet gösteren şirketlerin temsilcilerinin yanı sıra Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ), Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) ve Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) gibi enerji kurumlar katılacak. Toplantıya hazırlanan enerji Bakanlığı'nın halkın tepkilerini göz önünde bulundurduğu aynı zamanda Turizm yeri esnaf, konutlar, küçük işletmeler gibi çeşitli alanlardaki tarife taleplerinin toplandığı öğrenildi.

enerji-bakani-fatih-donmez-elektrik-sirketleri-ile-bir-araya-geliyor-elektrik-zamlari-geri-alina-3

Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor! Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor!

Zam oranlarının aşağı çekilmesi istenecek

Bakanlık tarafından hazırlanan raporlara göre elektrik şirketlerinden zam oranlarını aşağıya çekmesi istenecek. Ayrıca zamların geri çekilmesi halinde ortaya çıkacak olan maliyetin kim tarafından karşılanacağı da önemli. Özelleştirme yoluyla büyük kazanç sağlayan elektrik şirketlerinin bu maliyeti karşılayıp karşılamayacağı merak konusu olurken aynı zamanda olası bir fiyat indirimi durumunda da elektrik şirketlerinin kuru garantisi isteyecekleri iddia ediliyor.