Sinemasal kurucusu Enes Kaya'ya Balat'ta gündüz gözü şehir eşkıyaları silahla yaralayarak tehdit etti! Arsaya çökmek isteyen şehir eşkıyaları!

Balat'ta Sinemasal kurucusu Enes Kaya'ya silahlı saldırı pes artık dedirtti!

Olayı bilmeyenler için Sinemasal nedir? Enes Kaya kimdir? Balat'taki saldırı neden yaşandı?

Balat'ta şehir eşkıyaları Enes Kaya'nın kanunen sahip olduğu çocuklar için sinema etkinlikleri düznelediği kültürel etkinlikler yaptığı alanı "Burayıçok beğendik" diyerek tehdit etmeleri silahlı saldırıya kadar geldi. 

E_5gWlWUUBQgXJN

Enes Kaya instagram hesabından yaptığı paylaşımlarda "Her gün evimin önünden, derneğimizin önünden geçiyorlar. Bir an olsun mücadeleyi bırakırsam kanım kurusun... Bu yolda ölürsem de hakkınızı bana helal edin" dedi.

E_5gWkAVUAoCqWq

Melis Alphan'da bu saldırıyı sosyal medyasına taşıdı ve "Balat’ta bir çekim, etkinlik vs yapmak istiyorsanız başınıza şehir eşkıyaları üşüşüyor, haraç kesiyorlar. Bunu da yıllardır herkes (reklam, film sektörü) biliyor. Buyrun, en güncel örnek" dedi. 

E_5gWkDUUAUL_B0

Enes Kaya, Enes Sinema adlı hesabından yaptığı paylaşımlarda bu tehditlerin sürdüğü en sonunda da kendisini gündüz gözü sokakta yürürken arkadan silahla vurdukları anın görüntülerini paylaşarak yardım istedi.

E_5gWlOVcBM7A_z

Nakit İhtiyacına Çözüm Akbank, Denizbank ve Garanti Bankası'ndan Geldi! 3 Banka Birleşti 40.000 TL Veriyor Nakit İhtiyacına Çözüm Akbank, Denizbank ve Garanti Bankası'ndan Geldi! 3 Banka Birleşti 40.000 TL Veriyor

Enes Kaya bu çetenin daha önce de eşinin dükanına saldırdığını yazadı. Balat'taki haraç çetesine dair Melis Alphan'da sosyal medya hesabından "Balat’taki bu surumu ilk duyduğumda çok şaşırmıştım. En çok da yıllardır bu reklamcı ve sinemacıların haracını verip susmasına. Bu eşkiyalığın sürmesinse onların da payı var. Bu ülkeye aktif yurttaşlar lazım; işi görülsün diye rüşvet verenler değil" yazarak bu eşkıyaların yıllardır olduğunu yazdı.