Ramazan Bayramı için sayılı günler kalırken engelli vatandaşlar bayram ikramiyesi için araştırma yapmaya başladı. Her bayram öncesinde emeklilere ödenen Bayram ikramiyesinden engelli vatandaşların faydalanıp faydalanamayacağı merak ediliyor. Peki, engelli maaşı alanlar bayram ikramiyesi alacak mı? Engelli maaşı alanlara bayram ikramiyesi var mı? Engellilere bayram ikramiyesi ödenecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile geçtiğimiz yıllarda emekli vatandaşlara dini bayramlar öncesinde bayram ikramiyesi ödemesi yapılmaya başlanmıştı. Milyonlarca emekli vatandaş Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde Bayram ikramiyesi almaya hak kazanırken engelli vatandaşlar ise kendilerinin böyle bir hakkı olup olmadığını merak ediyor. Peki, engelli maaşı alanlar bayram ikramiyesi alacak mı 2022? engelli maaşı alanlara bayram ikramiyesi var mı?

Gözden kaçırmayın

Biran Damla Yılmaz’ın Yeni Sevgilisi Doğuş Özdemiroğlu Kim? Doğuş Özdemiroğlu Nereli, Ne İş Yapıyor ve Kaç Yaşında? Biran Damla Yılmaz’ın Yeni Sevgilisi Doğuş Özdemiroğlu Kim? Doğuş Özdemiroğlu Nereli, Ne İş Yapıyor ve Kaç Yaşında?

Engelli maaşı alanlar bayram ikramiyesi alacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile geçtiğimiz yıllarda milyonlarca emekli vatandaşa dini bayramlar öncesinde emekli ikramiyesi verilmeye başlanmıştı. Emekli vatandaşlar SSK, BAĞ-KUR ya da emekli sandığı fark etmeden ödemelerden faydalanabiliyor. Bunun yanında engelli vatandaşlar da bayram ikramiyesi alıp alamayacaklarını merak ediyor ve arama motorunda yoğun bir şekilde bu soruya yanıt arıyor. Engelli vatandaşlara Maalesef ki bayram ikramiyesi verilmiyor. Bayram ikramiyesi sadece emekli olan vatandaşları kapsıyor.

Bayram ikramiyesi ne kadar 2022

Diğer yandan Ramazan Bayramı için sayılı günler kala 2022 bayram ikramiyesi tutarı da vatandaşların gündeminden düşmüyor. Emekliye ödenen bayram ikramiyesi için bu yıl birkaç formül masada. Özellikle Bayram ikramiyesine enflasyon oranında Zam yapılacağı iddiaları gerçeği daha yakın gibi görünüyor. Eğer Bayram ikramiyelerine enflasyon oranında zam yapılırsa ikramiyeler Her bayram öncesi için 1500 TL olacak. Yani Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde toplamda 3000 TL bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak.

Ramazan Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak?

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Ramazan Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak sorusunun cevabı da merak edilmeye başlandı. Şu an için bayram ikramiyeleri ile ilgili olarak net bir tarih verilmedi. Ancak Ramazan Bayramı ikramiyelerinin Bayramdan bir hafta önce emekli vatandaşların maaş hesaplarına yatacağı tahmin ediliyor.