Engelli maaşları bayram öncesi ödenecek mi 2021? Engelli maaşı alana bayram ikramiyesi verilir mi?

Engelli maaşları bayram öncesi ödenecek mi 2021? Engelli maaşı alana bayram ikramiyesi verilir mi? Engelli maaşları ve Bayram ikramiyeleri ile ilgili detaylar haberimizde.

Ekonomi 09.07.2021 - 15:44 09.07.2021 - 15:44 Volkan Arık

Engelli maaşları bayram öncesi verilecek mi sorusunun yanıtı Engelli maaşı alan binlerce vatandaş tarafından Büyük bir merakla bekleniyor. Temmuz ayında yapılan zamla birlikte engelli maaşları da artmıştı. Vatandaşlar bu ay zamlı maaş alacak ancak maaşlarının erken yatmasını bekliyor. Peki bayram öncesi engelli maaşları ödenecek mi? Engelli maaşı alana bayram ikramiyesi verilir mi?

Türkiye'de milyonlarca engelli vatandaş her ay devlet tarafından sağlanan engelli maaşı avantajından yararlanıyor. Temmuz ayında Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon oranları doğrultusunda engelli maaşı da zamlanmıştı. Kurban Bayramında zamlı olarak ödeme almak isteyen engelliler şimdiden araştırma yapmaya başladı. Aynı zamanda engelli maaşı alan vatandaşlar bayram ikramiyesi de bekliyor. Peki engelli maaşları bayram öncesi ödenecek mi 2021? Engelli maaşı alana bayram ikramiyesi verilir mi?

engelli-maaslari-bayram-oncesi-odenecek-mi-2021-engelli-maasi-alana-bayram-ikramiyesi-verilir-mi-1

 Engelli maaşı Bayram öncesinde yatacak mı 2021?

Engelli maaşları 2021 yılı Temmuz ayında gelen zamla birlikte 854 lira 1024 kuruş oldu. 2022 maaşı olarak da bilinen engelli maaşları için Kurban Bayramına doğru geri sayım başladı. Engelli vatandaşlar maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde ödenip ödenmeyeceğine merak ediyor ve arama motorunda yoğun bir şekilde araştırılıyor. Bu yıl Kurban Bayramı 20 Temmuz günü idrak edilecek. Engelli maaşları için şu anda Net bir tarih verilmedi ancak Bayramdan bir hafta önce ödemelerin yapılacağı tahmin ediliyor.

engelli-maaslari-bayram-oncesi-odenecek-mi-2021-engelli-maasi-alana-bayram-ikramiyesi-verilir-mi-2

Engellilere Bayram İkramiyesi Var Mı 2021?

Engelli vatandaşların Merak ettiği diğer bir konu ise her yıl bayram öncesinde emeklilere tanınan bayram ikramiyesi avantajından yararlanıp yararlanamayacakları. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce yaptığı açıklamada doğrultusunda 3 yıldan bu yana emekli maaşı alan vatandaşlara Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emekli ikramiyesi veriliyor. Emekli ikramiyeleri bu yıl Ramazan Bayramı öncesinde zamlanmış ve 1100 TL olarak ödenmişti. Kurban Bayramında da 1100 TL olarak emekli vatandaşların hesabına geçecek olan ödemelerden maalesef engelli vatandaşlar yararlanamıyor. Yani engelliler Kurban Bayramı ikramiyesi alamayacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@