Engellilere Bayram ikramiyesi verilecek mi 2021 yeni karar geliyor

Engellilere bayram ikramiyesi verilecek mi? Engellilere 2021 Bayram ikramiyesi verilecek mi? Merakla beklenen karar çıktı! Peki Engellilere Bayram ikramiyesi 2021 var mı yok mu?

Ekonomi 07.05.2021 - 21:18 07.05.2021 - 21:18 Berkay Keskin

Koronavirüs salgını nedeniyle ilan edilen tam kapanma, Ramazan Bayramı'nı da kapsıyor. Bu yıl Bayramı evinde karşılayacak olan milyonlarca vatandaş, bayram alışverişi yapamasa da mutfak alışverişi yapmak zorunda. Tabi bir çok eksikler de bulunuyor. Zorlu günlerde çalışanlar ve emekliler kadar engelliler de ekonomik açıdan desteğe muhtaç durumda. Peki emeklilere ödenen bayram ikramiyesi engellilere de ödenecek mi? Engellilere bayram ikramiyesi verilecek mi? 2021 Ramazan Bayramı öncesi milyonlarca emekli bayram ikramiyelerine kavuşsa da engellilere henüz emekli bayram ikramiyesi ödenmedi. Peki ödenecek mi? Yeni Karar geliyor! Detaylar haberimizde sizlerle...

Koronavirüs salgını nedeniyle 29 Nisan - 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında tam kapanma ilan edildi. Bu yıl, Ramazan Bayramı Koronavirüs salgını nedeniyle geçmiş yıllara nazaran daha da değişecek ve evlerde geçirilecek. Koronavirüs salgını nedeniyle ilan edilen tam kapanma ve yaklaşan Ramazan Bayramı derken milyonlarca emeklinin merakla beklediği zamlı emekli bayram ikramiyeleri de hesaplara yatırılmaya başlandı. Milyonlarca emeklinin aldığı emekli bayram ikramiyesi tutarı 1100 TL oldu. Şimdi binlerce engelli vatandaş da aynı şekilde emekliler gibi bayram ikramiyesinden yararlanmayı bekliyor. Peki engellilere bayram ikramiyesi verilecek mi? 2021 Ramazan Bayramı öncesi engelli vatandaşlara 1100 TL bayram ikramiyesi ödenecek mi? Son dakika yeni karar alınması gündemde! 

Engellilere Bayram İkramiyesi Ödenecek mi? 

Sosyal Devlet anlayışı çerçevesinde binlerce engelli vatandaşa, belirli şartları taşımaları halinde engelli maaşı bağlanmaktadır. Tam teşekküllü hastanelerden alınan kurul sağlık raporuna göre @ ve üzeri engelliliği bulunan vatandaşlara kademeli olarak engelli maaşı ödenmektedir. Şimdi, milyonlarca emekliye Ramazan Bayramı öncesi ödenen 1100 TL emekli bayram ikramiyelerinin Engelli maaşı alan binlerce hak sahibine ödenmesi gündeme geldi.

Engelli vatandaşlar, Ramazan Bayramı öncesi engelli maaşı alanlara da emekli bayram ikramiyesi ödenecek mi? Engellilere bayram ikramiyesi yatacak mı? Sorularının yanıtını araştırıyorlar. Engelli vatandaşlar, Ramazan Bayramı öncesi, hem de tam kapanma sürecinde ekonomik açıdan zorlu bir dönemden geçilen bu günlerde bayram ikramiyelerinin kendilerine de ödenmesini istiyor.

2021 yılı zamlı engelli maaşları, 154 TL ila 1.024 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Engellilik oranı yüksek olan vatandaşlar en yüksek sınırdan engelli maaşı almaktalar. 

Son Dakika Engelli Vatandaşlara Müjde Gelecek mi?

Emeklilere ödenen Ramazan Bayramı ikramiyeleri (1100 TL), şuan için Engelli vatandaşlara ödenmiyor. Zira emekli bayram ikramiyelerinin, engelli maaşı alan vatandaşlara ödenmesi ile ilgili bir karar veya resmi açıklama henüz gelmedi. Ancak, Cumhurbaşkanı Erdoğan yahut Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'Tan bir son dakika müjdesi halen daha bekleniyor.

Mayıs Ayı Engelli Maaşları Yattı Mı?

Şuan için emeklilere ödenen bayram ikramiyesinden yararlanamayan engelli vatandaşlar bir yandan da Mayıs ayı engelli maaşlarının yatacağı tarihleri araştırmaya başladılar. Engelli maaşlarının Ramazan Bayramı öncesinde önümüzdeki hafta Arefe gününe dek hesaplara yatırılması bekleniyor. Şuan için Engelli maaşlarında ödeme takvimiyle ilgili resmi bir açıklama da gelmedi. Beklentilere göre Engelli maaşlarının ödeneceği tarihle birlikte Cumhurbaşkanı veya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından, son dakika alınan bir karar çerçevesinde bayram ikramiyesi müjdesi de birlikte gelebilir. Engellilerin gözü kulağı şuanda bu habere çevrilmiş durumda. Konuyla ilgili resmi bir açıklama gelir gelmez sizlerle paylaşacağız.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@