Kurban Bayramı adım adım yaklaşmaya devam ederken engelli vatandaşlar için güzel haber geldi. Bayram öncesinde Müjde bekleyen engelliler zam müjdesini geçtiğimiz günlerde almıştı. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan veriler doğrultusunda enflasyon oranında zam alan engelli vatandaşlar ikramiye müjdesi de bekliyordu. Nihayet engelli vatandaşların beklediği güzel haber geldi engellilere çifte bayram fırsatı doğdu.

Engellilere çifte bayram! PTT ve bankalardan 854 lira anında çekebilirsiniz IBAN bilgilerini tamamlayın, ödemeyi alın! Temmuz ayında engelli maaşları Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon verileri sonrasında zamlanmıştı. Engelli vatandaşlar Temmuz ayı maaşlarını zamlı olarak alacak. Kurban Bayramı yavaş yavaş yaklaşırken maaş beklentisi içine giren vatandaşlar bir süredir Kurban Bayramından önce Maaşlar hesaba yatacak mı sorusunun yanıtını arıyordu. Engelli vatandaşları mutlu edecek müjdeli haber geldi.

engellilere-cifte-bayram-ptt-ve-bankalardan-854-lira-aninda-cekebilirsiniz-iban-bilgilerini-tama-1

KURBAN BAYRAMINDAN ÖNCE ENGELLİ MAAŞLARI ÖDENECEK

Engelli maaşları Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların hesabına yatırılacak. Temmuz ayında açıklanan enflasyon verileri doğrultusunda zam gelen engelli maaşlarının son durumu da merak ediliyor. 2021 yılı engelli maaşları 854 lira 1.024 kuruş oldu. En yüksek 854 lira olarak ödenen engelli maaşları vatandaşların engellilik durumuna göre farklılık gösteriyor.

engellilere-cifte-bayram-ptt-ve-bankalardan-854-lira-aninda-cekebilirsiniz-iban-bilgilerini-tama-3

ENGELLİLERİN BAYRAM İKRAMİYESİ BEKLENTİSİ DEVAM EDİYOR

Diğer yandan engelli vatandaşlar Ramazan Bayramı öncesinde emekli vatandaşlara verilen 1100 TL bayram ikramiyesi için beklentiye girmişti. Kurban Bayramı da yavaş yavaş yaklaşırken engellilere bayram ikramiyesi var mı sorusunun yanıtı bir kez daha gündeme geldi. Engelli vatandaşlara şu an için ikramiye müjdesi ne yazık ki verilmedi. Ancak Bayram ikramiyesi ödemeleri de henüz başlamadı. Bir son dakika kararı ile engelli vatandaşlara da bayram ikramiyesi ödemesi yapılabilir.

engellilere-cifte-bayram-ptt-ve-bankalardan-854-lira-aninda-cekebilirsiniz-iban-bilgilerini-tama-3

BAYRAM İKRAMİYESİ KİMLERE VERİLECEK?

Emekli bayram ikramiyesi olarak bilinen ödemeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2018 yılında verdiği kararla birlikte harf dini bayram öncesinde hesaplara yatırılmaya başlanmıştı. Bayram ikramiyesi ödemelerinden emekli vatandaşlar, Dul ve yetim aylığı alanlar, Ölüm aylığı alanlar, Malülen emekli olanlar, Vazife malülü olanlar faydalanabiliyor.

engellilere-cifte-bayram-ptt-ve-bankalardan-854-lira-aninda-cekebilirsiniz-iban-bilgilerini-tama-4

EMEKLİ KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Ramazan Bayramı öncesinde zamlı 1100 TL olarak hesaplara yatırılan emekli bayram ikramiyesi Kurban Bayramı içinde 1100 TL olarak ödenecek. Emekli vatandaşlar ödemelerin yapılacağı tarihi de merak ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısı sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli Bayram ikramiyelerinin 12 Temmuz Pazartesi gününden itibaren yatırılacağını söylemişti.