Engellilere Kurban Bayramı ikramiyesi verilecek mi 2021? Herkes isyan etmişti, yeni karar her an gelebilir

Engelli maaşı alanlar Kurban Bayramı ikramiyesi alacak mı, engellilere Kurban Bayramı ikramiyesi var mı? İşte Kurban Bayramı ikramiyelerinde son dakika gelişmeleri…

Ekonomi 26.06.2021 - 14:20 26.06.2021 - 14:26 Volkan Arık

Kurban Bayramı yavaş yavaş yaklaşırken engellilerin de ikramiye beklentileri arttı. Ramazan Bayramı öncesinde de 17 günlük tam kapanma sürecinde ikramiye beklentisinde olan engelli vatandaşlar hayal kırıklığı yaşamıştı. Sosyal medya üzerinden de isyan bayrağı açan vatandaşların sesi duyulmaya başlandı. Peki Kurban Bayramında engellilere ikramiye var mı? Engellilere Kurban Bayramı ikramiyesi verilecek mi 2021?

Devlet tarafından her yıl Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde emekli vatandaşlara bayram ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Kurban Bayramı öncesinde emekli vatandaşlarında ikramiye konusunda beklentileri arttı. Ramazan Bayramı öncesinde beklentileri rağmen engellilere ikramiye ödemesi yapılmaz kendi Şimdiden Kurban Bayramı ikramiyeleri için kampanyalar başlatıldı. Peki 2022 engelli maaşı alanlara Kurban Bayramı ikramiyesi verilecek mi? 2021 engellilere Kurban Bayramı ikramiyesi var mı?

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ KİMLERE VERİLİYOR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz yıllarda yapılan açıklama ile Emekli vatandaşlara dini bayramlar öncesinde ikramiye ödemesi yapılacağı duyurulmuştu. 3 yıldan bu yana emekli vatandaşlar Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde ikramiye ödemesi alıyordu. Emekli ikramiyeleri sadece emekli vatandaşlara tanınan bir hak olarak biliniyor. Bu yıl emekli ikramiyelerine yapılan zamla birlikte ödemeler 1100 TL olarak yapılmıştı. Ramazan Bayramı öncesinde ikramiye ödemelerini alan emekli vatandaşlar Kurban Bayramından önce de ödeme olacak.

engellilere-kurban-bayrami-ikramiyesi-verilecek-mi-2021-herkes-isyan-etmisti-yeni-karar-her-an-g-3

ENGELLİLERE EMEKLİ İKRAMİYE ÖDEMESİ VAR MI?

Engelli vatandaşlar için ikramiye ödemesi şansı bulunmuyor. Ramazan Bayramı öncesinde 17 günlük tam kapanma sürecine gelen ikramiye ödemeleri sırasında engelli vatandaşlar adeta isyan etmiş ikramiye ödemesinden kendilerinin de faydalanmak istediğini sosyal medyadan duyurmaya çalışmıştı. Ramazan Bayramı'ndan önce böyle bir ödeme yapılmadı ancak Kurban Bayramı Öncesinde bir karar alınabilir. Şu an için yeni kararlara ilişkin bir açıklama bulunmuyor.

2021 BAYRAM İKRAMİYESİ KAÇ TL NE ZAMAN VERİLECEK?

2021 Kurban Bayramı ikramiyesi kaç TL sorusunun yanıtı da en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Kurban Bayramı ikramiyesi 1100 TL olarak ödenecek. Şu an için Kurban Bayramı ikramiyesi ödemelerinin ne zaman yapılacağı duyurulması ancak bayramdan bir iki hafta önce hak sahibi olan vatandaşların hesabına geçirilmesi bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@