Engin Altay kendini savundu: Sözlerim çarpıtıldı!

15 seçim kazanan Recep Tayyip Erdoğan'ı diktatör ilan ederek "sonunun Adnan Menderes gibi olması" tehdidinde bulunan CHP'li Engin Altay, Türk milletinin aklıyla alay eden bir savunmada bulundu.

Güncel 22.04.2021 - 05:42 04.05.2021 - 04:18 İlan35

2 halk oylaması, 3 genel seçim, 2 yerel seçim ve 1 cumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi, girdiği 15 seçimi kazanan Recep Tayyip Erdoğan'a "diktatör" diyerek bir taraftan algı operasyonunu sürdürürken diğer taraftan da diktatör dedikleri Türkiye Cumhurbaşkanı'nı darbe ve idam ile tehdit etmeyi de sürdürüyor.

Önceki gün CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın katıldığı bir televizyon programında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadeler kullanırken tek parti zihniyetini açığa vurmuş ve merhum Başbakan Adnan Menderes'i işaret ederek, "Umarım Erdoğan'ın da sonu Menderes'e benzemez" demişti.

Sözlerin bir tehdit olduğunu bilen milyonlar Engin Altay'a tepki gösterirken, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlatmıştı.

İktidara gelmek için umutları seçim, sandık, millet, oy ve demokrasi olmayan CHP'nin darbe, felaket ve kaostan medet umarak iktidara gelme düşüncesini milyonlar biliyorken Engin Altay milletin aklıyla alay eder bir savunmada bulundu.

Sözlerinin çarpıtıldığını iddia eden Engin Altay, sözlerinde Erdoğan'a yönelik bir saldırı bulunmadığını, sadece temennisini paylaştığını savundu.

Engin Altay, merhum Adnan Menderes’in "Mustafa Kemal Atatürk’ü Koruma Kanunu" çıkarmak durumunda kaldığı süreci canlı yayında anlattığını ve orada bir temennisini paylaştığını kaydederek, Erdoğan'ın sonunun Menderes gibi olması noktasında böyle bir umudunun olduğuna dair sözünün bulunmadığını, sözlerinin çarpıtılmaya çalışıldığını, algı oluşturulmak istendiğini, sözlerinde Erdoğan’a yönelik hiçbir saldırının bulunmadığını ileri sürdü.

"Umarım Kemal Kılıçdaroğlu'nun sonu Kaddafi'ye benzemez"

"Umarım Erdoğan'ın sonu Menderes'e benzemez" ifadesinin "Erdoğan'ı Menderes'in sonu ile tehdit ettiği" anlamına geldiğini kendisi de dâhil herkes tarafından bilinen Engin Altay'ın "ummak" değil "temenni" diyerek herkesi ahmak yerine koymasına da sosyal medyadan tepki geldi. Bir sosyal medya kullanıcısı, "Umarım kemal Kılıçdaroğlu'nun sonu Kaddafi'ye benzemez" diyerek, Engin Altay'ın sözlerinin ne anlama geldiğini ortaya koydu.  

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@