Türkiye'de son dönem ciddi bir ranta dönüşen havalimanı sektöründe son ilginç haber İstanbul Havalimanı'ndan geldi. Sedat Peker'in son skandal ifşaları ile ünlenen DGM eski savcısı Engin Baltacı da İstanbul Havalimanı'ndan iş kaptı ama detaylar çok daha ilginç...

İYİ Parti İBB Meclis Grup Sekreteri ve Airport Haber Genel Koordinatörü Ali Kıdık, İstanbul Havalimanı’nın yemek işinin, Sedat Peker’in ifşalarında yer alan DGM eski savcısı Engin Baltacı’ya verildiğini duyurdu.

Sedat Peker'in iddiaları yargıya taşındı: Mehmet Cengiz ve 3 isim hakkında suç duyurusu

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

İşin daha da tuhaf kısmı ise koskoca havalimanının hiçbir tesisi olmayan bir işletmeye verilmiş olması olarak, bu haber de tarıhe geçerken, işi alanın ise  Sedat Peker’in gündeme getirdiği DGM eski savcısı Engin Baltacı olması ayrıca dikkat çekti.

Sedat Peker, Türkiye'nin "Mesut Yılmaz’ın Macaristan’a kumar oynamaya gittiği, orada dayak yediği" iddialarıyla çalkalandığı döneme ilişkin ifşalarda bulunmuş ve paylaşımlarda, 5 milyon dolarlık şantaj olayının merkezinde DGM eski savcısı Engin Baltacı’nın bulunduğunu dile getirirken "Baltacı’nın organizasyonuyla serbest kaldığını" söylemişti.

Engin Baltacı kimdir?

Peker iddiasına ilişkin "O dönem Mesut Yılmaz’ın yakını olan, Devlet Güvenlik Mahkemesi’nin başsavcısı olan Engin Baltacı’nın organizasyonu ile tahliye edildim." ifadeleri ile bir dönemi anlatırken işte o akıllarda kalan Engin Baltacı şimdi yeni bir iş sahibi oldu.

Söz konusu şirketin 10 bin kişiye yemek vermesi gerektiğini altını çizen Kıdık, “İş için Mehmet Cengiz’in “Sus payı” ikramiyesi olarak değerlendiriliyor.” ifadeleri ile yaşanılan duruma dikkat çekti.

Sosyal medya hesabından durumu duyuran Ali Kıdık’ın paylaşımı şöyle:

"İstanbul Havalimanı @igairport yemek işi, Sedat Peker’in gündeme getirdiği DGM eski savcısı Engin Baltacı’ya verildi. Hiçbir Tesisi olmayan firmaya 10 bin kişiye her gün yemek dağıtması için verilen iş için Mehmet Cengiz’in “Sus payı” ikramiyesi olarak değerlendiriliyor."