Eray Çakın kimdir? Sosyal medyada Eray Çakın tutuklansın etiketi gündem oldu

Eray Çakır kimdir? Eray Çakın ne yaptı? Sosyal medyada Eray Çakın tutuklansın etiketi gündemi olduktan sonra bu soruların yanıtını merak ediliyor.

Gündem 08.06.2021 - 20:43 08.06.2021 - 20:47 Volkan Arık

Sosyal medyada Eray Çakın tutuklansın etiketi gündem oldu. Etiketi göre kullanıcılar ise arama motorunda Eray Çakın kimdir sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Alınan bilgiye göre Nişantaşı'nda bir parkta oturan akademisyen Neşe Nur Akkaya ve kız arkadaşı başörtülü oldukları gerekçesiyle Eray Çakın’ın saldırısına uğradı. İddiaya göre Eray Çakın isimli kişiyi ki kadına "Burada sizin gibileri istemiyoruz. Gidin başka yerlere" diyerek nefret söylemlerinde bulunan Eray Çakın dedikten sonra yumrukla saldırdı.

Nişantaşı Mıstık Parkı'nda dün yaşanan olaya göre İstanbul Teknik Üniversitesi'nde görevli akademisyen Neşe Nur Akkaya ve bir kız arkadaşı parkta oturup sohbet ettiği sırada Yine aynı farklı arkadaşları ile oturan Eray Çakın isimli şahıs önce bakışları ile ardından da başörtüleri nedeniyle hakaret dolu sözler söyleyerek iki kadını taciz etti. Bugün ne sosyal medyada Eray Çakın tutuklansın etiketi gündem oldu. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Eray Çakın kimdir, Eray Çakın olayı ne gibi soruların yanıtı arama motorunda araştırılmaya başlandı.

eray-cakin-kimdir

Eray Çakın olayı nedir?

Nişantaşı Mıstık Parkı'nda yaşanan olayda Eray Çakın iki genç kadının yanına gelerek “Burada ne işiniz var, siz ve sizin gibileri istemiyoruz. Gidin başka yerlere, çok parkta oturmak istiyorsanız, Gaziosmanpaşa’ya gidip oturun” dedi. Genç kadınlar bu sözler karşısında Neye uğradığını şaşırırken “Rahatsız oluyorsan, sen gidip başka bir yerde oturabilirsin” yanıtını verdi. Genç kızlardan aldığı cevap karşısında çılgına dönen Eray Çakın sözlü saldırılarını bu defa fiziksel saldırıya dönüştürdü ve elinde bulunan termos ile enerji içeceği şişesini kadınlara fırlattı. Neşe Nur Akkaya isimli akademisyen Eray çakının Yumruklu saldırısında aldığı darbelerle yere yığıldı.

Darp raporu alarak şikayetçi oldu

Parkta bulunan diğer vatandaşlar saldırıya müdahale ederken ihbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Akademisyen Neşe Nur Akkaya olayın ardından kaldırıldığı hastanede darp raporu alarak şahıstan şikayetçi oldu. Bugün ne sosyal medyada Eray Çakın tutuklansın etiketi ile çok sayıda sosyal medya kullanıcısı olaya tepki gösterdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@