Geçtiğimiz pazar günü yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) hakkındaki skandal iddialar ile gündemde kalmaya devam ederken sosyal medyada paylaşılan bir tweet tüm dikkatleri üzerine çekti.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)  ardından KPSS cevap anahtarının ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayımlanması sonrası sosyal medyada "çalıntı soru" iddiaları ile çalkalanmıştı.

Ünlü sosyal medya platformu Twitter'da ise "KPSS'de ikinci FETÖ skandalı" ile açılan etikette sosyal medya kullanıcıları, öğrenciler ve sendikacılar soruların daha önce Yedidiklim Yayınları YouTube sayfasından paylaşıldığını, hatta WhatsApp gruplarından dağıtıldığını iddia etmişlerdi ki olay her gelen yeni bilgi ile daha da büyüdü.

Bu arada iddia ÖSYM tarafından yalanlanırken önce yaşananların ve oluşan kamuoyu tepkisinin ardından ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alınmış, sonra da AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ise olayın araştırılması için Devlet Denetleme Kurulu'na talimat vermişti.

Son dakika: KPSS iddiaları sonrası karar! ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı - Takvim

Tüm bu yaşanan süreçle beraber sosyal medyanın gündemi halen 2022 KPSS soruları iken Erdal Aksünger adlı kullanıcıdan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Aksünger sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı "ÖSYM’den sorular çalınıyor, Merkez Bankasından dolarlar çalınıyor, 15 Temmuz’da silahlar çalınıyor, Gerçek fail ortada yok !" ifadeleri ile tüm dikkatleri de üzerine çekti.

Kısa sürede binlerce etkileşim ve beğeni alan satırlar sonrası Erdal Aksünger de merak konusu oldu.

ERDAL AKSÜNGER KİMDİR?

CHP'li Aksünger: 'Hayır' her yerde önde olacak - Evrensel

8 Ekim 1968, Erzincan doğumlu siyasetçi Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu.

Profesyonel olarak futbol oynaması ile de tanınan ve Hollanda Kophke Tedarik Firmasının Türkiye Mümessilliğinin kurucusu ve ortağı olan isim yabancılara gayrimenkul danışmanlığı bir firma, Genel Müdürü olduğu Gama Bilgisayar Ticaret Ltd ve Multitec AŞ kurucusu olarak da biliniyor.

Aynı zamanda Aidata Bilgisayar Sistemleri Ticaret ve Sanayi AŞ'nin ortağı olan ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği, Anadolu Birliği Genel Başkan Yardımcılığı ve Bilim ve Sanat Eğitim Vakfı (BİLSES) Başkanlığı görevlerinde bulunan başarılı isim Göztepe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştı.

Sigara Fiyatlarına İndirim Şoku! Sigarada Fiyatlar İlk Defa Düştü! Sigara Fiyatlarına İndirim Şoku! Sigarada Fiyatlar İlk Defa Düştü!

TBMM XXIV.Dönem İzmir milletvekili olup CHP'nin 35. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne seçildi.

Parti politikalarının uygulamasında en üst parti organı olarak çalışacak Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeliğine getirilerek, Genel Başkan Yardımcısı oldu.