Erdoğan 100. yıla sivil anayasa ile girmekte kararlı

Cumhurbaşkanlığı YİK (Yüksek İstişare Kurulu) toplantısı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapıldı.

Güncel 23.04.2021 - 06:11 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YİK (Yüksek İstişare Kurulu) gündemine dair açıklama yaptı.

Dünyaya açık mesaj verdi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Yüksek İstişare Kurulunda (YİK) yeni anayasa başta olmak üzere, antidemokratik girişimler ve 1915 olaylarının Ermeni soykırımı iftirasına dönüştürülmesi masaya yatırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya gelen Yüksek İstişare Kurulunda Cumhuriyetin 100. yılının yaklaşıyor olması sebebiyle yeni anayasa, 104 emekli amiral tarafından yayımlanan darbe bildirileriyle gündeme gelen antidemokratik girişimler ile Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'ın tanıyacağı konuşulan sözde Ermeni soykırımı iftirası değerlendirildi.

Öncelik yeni anayasa

Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeleri, Türkiye için çok büyük öneme haiz yeni sivil anayasanın mümkün olacak en geniş uzlaşı ile hazırlanmasının gerekliliği ifade edildi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, Cumhuriyetin 100. yıldönümüne darbe anayasası ile değil, Türk milletinin kendi kararıyla sivil yeni bir anayasayla girmek istediklerini dile getirdi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@