Yaşadığımız ekonomik durum, işsizlik, zamlar, kur yükselişleri malum. Ülke olarak benzeri olmayan bir kriz iddiaları ile sarsılırken ilginç bir şaşırtıcı konuşma da Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dün başlamış olan Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen İslam İş birliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) 16. Konferansı Açılış Oturumu'nda yaptığı konuşmasında islam coğrafyasının dört bir yanındakilere selam ve sevgilerini gönderirken konferansın ülkeler ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diledi.

13-14-15-16-17 Ocak tarihine dikkat! Banka 30 bin TL kimlik numaranızdan ödeme yapacak! Tek başvuru yeterli olacak 13-14-15-16-17 Ocak tarihine dikkat! Banka 30 bin TL kimlik numaranızdan ödeme yapacak! Tek başvuru yeterli olacak

Bu yılki konferansın ana temasının paylaşım, vicdan ve İslam, Filistin, göç ve Afganistan olarak belirlenmesini isabetli bulduğunu dile getiren Erdoğan, konferansın icrasında görev alanlara da ayrıca teşekkür etti.

isipab-16-konferansi-mouhamed-khouraichi-nias-14588470_osd

Erdoğan Filistin meselesine de değinerek, ​​​​​'Kudüs davası yalnızca Filistin'deki bir avuç cesur Müslüman'ın davası değil, İslam aleminin tamamının ortak davasıdır. Kudüs'ü savunmak insanlığı savunmak, Kudüs'e sahip çıkmak hakka, hukuka, barışa, adalete, medeniyete sahip çıkmaktır” dedi.

'Afganistan'ın kalıcı barış ve istikrara kavuşması ortak temennimizdir. Afgan halkına sırtımızı dönme lüksümüz yoktur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Farklı kökenlerden 35 milyon Müslümanın yaşadığı Avrupa'nın kardeşlerimiz için bir toplama kampına dönüşmesine izin veremeyiz.' şeklinde konuştu.

erdo5

Tüm bunların yanında Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında yaşadığımız gündemi düşünerek ilginç bir alıntı yaptı.  Kuran'daki Bakara Suresi'nden alıntı yapan Erdoğan, Müslümanların dünya hayatını bir imtihan meselesi olarak gördüğünü aktarırken, 'Rabb'imiz Kur'an-ı Kerim'de 'Muhakkak sizi biraz korku, biraz açlık ve mallardan, canlardan, ürünlerden biraz eksiltmekle deneriz. Sabredenlere müjdele.' Bu şekilde buyurmaktadır.' diye konuştu.

Mevla'dan İslam dünyasını ve tüm insanlığı koronavirüsten bir an evvel kurtarması temennisinde bulunan Erdoğan, yaşanılan süreçle ilgili olarak da “elimizdeki tüm imkanları dost ve kardeş ülkelerle paylaşmaya hassasiyet gösterdik. İhtiyaç halindeki 160 ülke ve 12 uluslararası kuruluşa yardım ulaştırdık. Bunun yanında 11 ülkeye aşı tedarikinde bulunduk” dedi.

erdo3_0-1

Pandemi ile ilgili açıklama yaparken aşı konusuna da “Yerli aşımız Turkovac için acil kullanım onayına kısa süre önce başvurduk. Yerli aşımızla ilgili süreçleri yakından takip ediyor, inşallah bir an önce neticelendirmeyi arzu ediyoruz' cümleleri ile yer veren Erdoğan’ın konuşması ile ilgili en dikkat çekici ve konuşulan kısım ise Bakara Suresi'nden yaptığı alıntı ve açlığa sabredilmesi konusu oldu.