Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elâzığ’da Depremzedelerle İftar Yaptı ve Konuştu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elâzığ’da depremzedelerle bir araya gelerek iftar programına katıldı. Programda yaptığı konuşmada, 319 bin konutun ilk bir yıl içinde, toplamda 650 bin konutun yapılmasının hedeflendiğini belirtti.

Erdoğan ayrıca, Elâzığ’da yapılan afet konutları temel atma ve sosyal konutlar anahtar teslim töreninin ardından depremzedelerle iftar yaptıklarını söyledi. Depremde hayatını kaybeden 50 bini aşkın vatandaşa Allah'tan rahmet dileyen Erdoğan, Ramazan sevincini afetzede kardeşleriyle paylaşmanın önemine de değindi. Depremin büyüklüğünü ve can kayıplarının yarattığı acıyı tarif etmekte kelimelerin yetersiz kaldığını söyleyen Cumhurbaşkanı, hayırseverlerin ve devletin depremzedelere yardım etmek için çaba harcadığını, insanların yardımlaşmanın kitabını yeniden yazdığını belirtti.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Devletimiz Deprem Mağdurlarının Yanında, 650 Bin Konut Yapılacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin kendi iktidarları döneminde her türlü kaybı telafi edebilecek güce ulaştığını belirterek, devletin yaraların sarılması noktasında vatandaşın emrinde olduğunu söyledi. Erdoğan, Elâzığ’da yaşanan depremden sonra hiçbir insanın çaresiz ve sahipsiz bırakılmadığını vurgulayarak, 25 bin konutun tamamlandığını ve hak sahiplerine teslim edildiğini ifade etti. Aynı çalışmaların Kahramanmaraş depremleri sonrası 11 vilayette de sürdürüldüğünü belirten Erdoğan, toplamda 67 bin üzerinde konutun inşa sürecinin başlatıldığını ve hedeflerinin toplamda 650 bin konutu yaparak deprem mağdurlarına teslim etmek olduğunu açıkladı.

Erdoğan Deprem Bölgesinde Konuştu: “Milletimizin İnançlarına Saygı Göstermeyenleri Sandığa Gömün”

"Milletin inanç değerlerine saygı göstermeyen bu istismarcıları 14 Mayıs'ta sandığa gömmenizi bekliyoruz" sözleriyle konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş yapmak ve ülkeye hizmet etmek varken başka işlerle uğraşanları Allah'a ve vicdana havale ettiklerini söyledi. Depremzedelerin iş ve yuva beklediğine dikkat çeken Erdoğan, Cumhur İttifakı olarak bu beklentileri karşılamakta kararlı olduklarını belirtti. Seçim sürecinin deprem bölgesindeki çalışmaları aksatmayacağını vurgulayan Erdoğan, seçim atmosferinin de bu çalışmaları geri plana atmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi. Elazığlıların 14 Mayıs'ta tercihlerini sandığa yansıtmalarını beklediğini belirten Erdoğan, ülkenin sorunlarına çözüm üretmeyen, FETÖ ve bölücülere cesaret aşılayan, krizden başka vaadi olmayan siyasi rakiplere oy verilmemesi çağrısında bulundu. Erdoğan, seçim sonrasında da deprem bölgesindeki çalışmalara yoğunlaşacaklarını ifade etti.