Erdoğan Duyurmuştu: Borç Kapatma Kredileri Kamu Bankaları Üzerinden Verilmeye Başladı

Erdoğan Duyurmuştu: Borç Kapatma Kredileri Kamu Bankaları Üzerinden Verilmeye Başladı. Son dakika olarak kamu bankaları kampanyaya başladı. İşte detaylar...

Ekonomi 05.10.2021 - 09:03 05.10.2021 - 09:03 Vural Pars

Borç Kapatma Kredileri Kamu Bankaları Üzerinden Verilmeye Başladı: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan son açıklamaya göre artık banka borçlarını kapatmayı isteyen vatandaşlar için kredi desteği sağlanacağına dikkat çekti. Ziraat bankası, Halkbank ve Vakıfbank aracılığı ile bir kampanya başlatıldı.

50 Bin TL tutarına kadar 36 ay vadeye sahip kredilere ise mevcut yasalar uyarınca 24 ay vadeli şekilde izin verilecektir. Böylelikle sizlerde diğer bankalara olan ihtiyaç kredisi ile kredi kartı borçlarınızı kapatma şansına sahip olacaksınız.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi Şartları Belirlendi

Borç kapatma kredisi için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank aracılığı ile başvuruda bulunacak olan vatandaşlar, bankalar tarafından belirlenmiş politikaya uygun bir müşteri konumunda yer alması durumunda işlemlerini yerine getirebilecektir. Emekli maaşlarını bir başka bankadan almakta olan vatandaşlardan ise kendi bankalarına maaş taşıması istenmektedir. Ziraat Bankası, Halkbank ile Vakıfbank’ın herhangi birisinden sigortalı olarak iş yerinde çalışmasına devam eden vatandaşlarında asgari ücretlerine yönelik 12 aylık sigortası bulunması zorunluluğu aranmaktadır. İcralık konuma gelmiş ve kırmızı kalem olarak değerlendirilen borçlar için ise söz konusu krediden fayda sağlanması da mümkün değildir.

erdogan-duyurmustu-borc-kapatma-kredileri-kamu-bankalari-uzerinden-verilmeye-basladi1

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın onay vermiş olduğu ve devlet destelik şekilde vatandaşlara sunulan krediler için başvuruların 2 farklı yöntem ile yapılacağı belirtildi. Adı geçen 3 banka şubelerine direkt giderek ya da resmi anlamda kullanılan internet siteleri aracılığı ile borç kapatma kredisi için başvuruda bulunabilecektir. Ziraat Bankası, Halkbank ile Vakıfbank şubelerinden herhangi birisine giderek başvuruda bulunacaksanız, kimlik, gelir belgeniz, cep telefonu ile borçlu bulunan bankalara ait toplamı gösteren belgeleri yanınızda bulundurmalısınız. Banka tarafından sunulacak borç kapatma kredisi başvuru forumunu doğru bir şekilde doldurmanızın ardından işleminizi yerine getirmiş olacaksınız.

Borç kapatma kredisini Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden alan vatandaşlar sadece borçlarında kullanabilecektir. Aynı zamanda kredi ödemesindeki ilk taksit içinde 3 ay erteleme yapabilecektir. Söz konusu kredileri üzerinden ihtiyaç kredisi kullanmanız mümkün değildir. Bu hususları göz önünde bulundurmalısınız.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@