AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Van Olağan Kongresi'nde konuştu. Türkiye'nin son dönemde yaşadığı ekonomik sorunlara değinen Erdoğan, "Türkiye bu dönemde ekonomik kurtuluş savaşı veriyor.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Van Olağan Kongresi'nde konuştu. Türkiye'nin son dönemde yaşadığı ekonomik sorunlara değinen Erdoğan, "Türkiye bu dönemde ekonomik kurtuluş savaşı veriyor. Türkiye'ye dışarıdan saldırmaya çalışıyor, kuşatmaya çalışıyorlar" açıklamasında bulundu.

Türkiye'nin son dönemde dolar kurunun 8 lira 35 kuruş seviyesini aşması, gram altının 504 lira seviyesini aşması, enflasyon beklentilerinde yaşanan yükselişler ekonomide sorunlara sebep oldu. Hükümet kanadından dolar kurunda yaşanan yükseliş hakkında çok sık açıklama yapılmamıştı ancak bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan en yetkili isim olarak açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "tarihte kapitülasyonları kaldırmamız ne kadar önemliyse bugün de yaptıklarımız o kadar önemli" açıklamasında bulundu.

Türkiye ekonomisi coronavirüs sonrasında daha büyük kayıplar yaşarken, bu kayıpların geri kazanılması için hükümet tarafından yeni çalışmalar yapılıyor.