Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yapmış olduğum açıklamalar da emekli olan vatandaşların kamu bankaları üzerinden destek kampanyasına katılarak acil ihtiyaçları için kredi verileceğini duyurmuştu. Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank bu duyuru sonrasında kendi bankalarından emekli maaşı alan vatandaşlara 10.000 TL'ye kadar ödeme yapacağını bugün resmen açıkladı. Emekli maaşınızı kamu bankalarından alıyorsanız daha önce Kredi kullansanız bile 10.000 TL ihtiyacınızın olması durumunda banka 36 ay vadeli ve düşük faiz oranları ile sizlere ihtiyaç kredisi kullandıracaktır.

Devlet destekli olarak verilecek bu ihtiyaç kredisi kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlara Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank tek şart Olarak emekli maaşını kendi Bankasından alma şartı ile işlem yapılacaktır. Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank üzerinden ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emekliler bu Bankaya maaş taşıması sonrasında ilk taksit ödemesinde 90 gün ertelemeli ve toplamda 36 ay vadeli devlet destekli masrafsız ve gelir belgesiz olarak 10.000 TL kullanabilecek.

emekli_1232-5

Başvuru yapmak istiyorsanız size en yakın Ziraat Bankası VakıfBank veya Halkbank şubesine gidebilir veya Bu bankanın resmi internet sitesine girerek 10.000 TL destek ödemesi kredi başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvuru formunu dolduran veya banka şubeleri üzerinden başvuru yapan kişiler Kredi değerlendirilmesi genel müdürlük tarafından yapılacağı için 1 ve 4 iş günü içerisinde Kredi sonucu banka tarafından sizlere bildirilecektir. Onay alan vatandaşların kendi banka hesaplarına 10.000 TL yatacak banka şubesine gitmeden bu nakit kampanyasında faydalanabileceksiniz.